E-mail: Hasło:
Biznes / Praca / Kariera / Informacje / Wydarzenia w Biznes-Praca.pl


Gwarancja Najwyższego Odszkodowania

Wypromuj Własny Biznes w Internecie - Tworzenie i Promowanie Stron Internetowych
+ Dodaj ofertę pracy + Szukasz pracy? - ogłoś się!

Zalety prowadzenia własnej działalności gospodarczej

Kategoria: Firma Data publikacji: 2012-04-25 14:33:50
Chcesz opublikować informację prasową?
1. Stwórz konto w portalu Biznes-praca.pl lub zaloguj się przez Facebook
2. Zaloguj się i dodawaj oraz zarządzaj informacjami prasowymi

Marzysz o prowadzeniu własnej firmy? Pamiętaj, że działalność gospodarcza jest nie tylko szansą na niezależność i na zwiększenie swoich dochodów. Prowadzenie biznesu zawsze wiąże się z niebezpieczeństwem likwidacji lub upadku. Zanim jednak wady poprowadzenia działalności zniechęcą Cię do pomysłu robienia czegoś dla siebie, warto przypomnieć sobie stare przysłowie: „Kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana”.

Jest kilka najistotniejszych zalet prowadzenia działalności gospodarczej. Najkorzystniejszymi z nich, mającymi duży wpływ na zwiększanie sie liczby przedsiębiorców pracujących na siebie jest niezależność, możliwość realizacji swoich pomysłów oraz poprawa sytuacji finansowej.

Prowadząc własną firmę tak naprawdę sam decydujesz o sobie. Sam ustalasz termin wakacji i odpoczynku, i sam narzucasz sobie codzienny przedział godzinowy przeznaczony na pracę. Pracując na swoim możesz być dostępny 12 godzin dla swoich zleceniodawców. Mało tego jesteś  głównym decydującym, w wyborze pracowników.

Masz realny wpływ na poprawę swojej sytuacji finansowej. Początki bywają ciężkie, więc ważne byś liczył się nawet z kilkumiesięcznym "wychodzeniem na zero". Początkowy brak efektów finansowych jest zauważalny w sytuacji, gdyż w otwieraną przez nas firmę włożyliśmy sporo gotówki.

Jesteś odpowiedzialny za miejsce pracy i siedzibę firmy, dzięki czemu wybierasz lokal, który jest dla Ciebie najatrakcyjniejszy. Jeżeli mieszkasz w domu jednorodzinnym za siedzibę firmy możesz wybrać pomieszczenie wewnątrz Twojej własności. Tego typu rozwiązanie zwalnia Cię z opłat za wynajem. A inne koszty związane z funkcjonowaniem firmy możesz śmiało odpisać od podatku.

Działalność gospodarczą możesz założyć w każdym wieku. Dzięki takiej możliwości nie będziesz poddany surowej weryfikacji, w której pracodawca często zwalnia albo odrzuca kandydaturę pracownika ze względu na wiek lub stan zdrowia.

Nie musisz obawiać się dyskryminacji na tle płci. Jeżeli jesteś np. młodą mężatką nikt nie odrzuci Twojej kandydatury bojąc się, że zajdziesz w ciążę i wylądujesz na macierzyńskim.

Twoja kandydatura nie zostanie odrzucona ze względu na pochodzenie. Niektórzy pracodawcy niechętnie zatrudniają osoby odmiennej narodowości, bojąc się że stracą klientów.

Nie potrzebujesz posiadać zabezpieczenia pieniężnego. Niektóre rodzaje działalności nie wiążą się z wysokimi kosztami, które musisz włożyć w interes już na stracie. Jeżeli decydujesz się na otwarcie własnego biznesu wybierz profesję, w której jesteś najlepszy, którą się interesujesz, i do której masz serce. Robienie czegoś na łapu-capu, bez pomysłu i odpowiednich możliwości mija się z celem.

Nie podlegasz surowej opinii pracodawcy i jego ciągłej kontroli. W większych sieciówkach, w supermarketach, na produkcji  pracownicy są pod stałą obserwacją. Brak nadzoru, a niekiedy nawet terroru – mobbingu jest jednym z kluczowych czynników wpływających na decyzję o podjęciu własnej działalności  gospodarczej.

Osoby prowadzące własną działalność gospodarczą twierdzą, że rezygnacja z etatu była dla nich opłacalna również pod względem finansowym. Zwolnienie z pracy i rozpoczęcie swojego biznesu obniża ponoszenie miesięcznych kosztów, które możesz odpisać od podatku.
Tagi artykułu: "Zalety prowadzenia własnej działalności gospodarczej"

Pozostałe informacje:

Biznes-Praca.pl