E-mail: Hasło:
Biznes / Praca / Kariera / Informacje / Wydarzenia w Biznes-Praca.pl


Gwarancja Najwyższego Odszkodowania

Wypromuj Własny Biznes w Internecie - Tworzenie i Promowanie Stron Internetowych
+ Dodaj ofertę pracy + Szukasz pracy? - ogłoś się!

Samoocena pracownika

Kategoria: Biznes Data publikacji: 2012-03-15 16:31:39
Chcesz opublikować informację prasową?
1. Stwórz konto w portalu Biznes-praca.pl lub zaloguj się przez Facebook
2. Zaloguj się i dodawaj oraz zarządzaj informacjami prasowymi

Samoocena jest subiektywną oceną własnych cech. Może być negatywna lub pozytywna. Jest postawą, która ma bezpośredni wpływ na nasze zachowania osobiste i społeczne.


Według psychoterapeuty i pisarza (najbardziej znany z prac poświęconych poczuciu własnej wartości) - Nathaniela Brandena, wyróżniamy sześć filarów samooceny: świadomość, niezależność, prawość, celowość, asertywność oraz samoakceptacja. Autor definiuje w całkiem nowy odmienny sposób znaczenie samooceny, która to stanowi wielką i ważną potrzebę człowieka, niezbędną do optymalnego funkcjonowania i samorealizacji jednostki.

Osoba ubiegająca się o pracę, która nie jest zdecydowana na to w jakim zawodzie chce pracować (w jakiej profesji będzie najbardziej spełniona), może mieć ciężką przeprawę podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Brak ujednolicenia zawodowego, może sprawić że pracodawca zacznie Cię postrzegać jako osobę, którą w żaden sposób nie będzie można zidentyfikować z konkretnymi celami.

Najważniejszym więc pytaniem, które można sobie zadać jest: w jakim zawodzie byłoby mi najlepiej? W jakiej profesji chciałbym/łabym przepracować 30 lat? Co tak naprawdę mnie satysfakcjonuje i spełnia moje oczekiwania. Odpowiedź na te jedne z najważniejszych pytań dotyczących spraw zawodowych, sprawi że Twoja kariera zawodowa będzie życiowym sukcesem.

Ważniejsze pytania klasyfikujące kandydata:

  • Czy jestem osobą podatną na stres?
  • Czy potrafię wyjść z kłopotliwej sytuacji?
  • Czy potrafię pracować w zespole?
  • Czy potrafię słuchać innych?
  • Czy jestem w stanie wziąć odpowiedzialność za coś?
  • Jakie są moje mocne strony?
  • W jakiej dziedzinie jestem ekspertem?
  • Jakie są moje najmocniejsze strony?
  • Co lubię robić w wolnym czasie?


Pamiętaj, najważniejsze jest oceniać siebie w sposób rzetelny i racjonalny, tak, aby mieć podczas rozmowy argumenty uzasadniające tę ocenę.
Wspomóż swój biznes działaniami marketingowymi w internecie

Każdego dnia z internetu korzysta 68% polaków w różnym przedziale wiekowym, z różnym wykształceniem i przeróżnymi celami.
Internet pełni fukcję nie tylko rozrywkową, ale przede wszystkim informacyjną. Sieć jest źródłem niewyczerpanych informacji.

Czy nie brakuje w niej informacji o Państwa firmie?
Czy skutecznie promują Państwo własne produkty i usługi?

Państwa biznes może rozkwitnąć za pomocą Internetu.
Wystarczy zamówić zaprojektowanie i wdrożenie strony internetowej, a także jej skuteczne promowanie. Odpowiednio skonstruowana strategia marketingowa pozwoli Państwu wyodrębnić spośród milionów polskich internautów, osoby zainteresowane Państwa ofertą.

Rozwińmy razem skrzydła
Wszystkich Państwa chcących zaistnieć w Internecie na poważnie zapraszam do zapoznania się z moim portfolio i moimi usługami.
Potencjał internetu wykorzystuję od lat i wiem, że za jego pomocą można polepszyć swój byt i dochodowość własnej firmy.

Kamil Mikielis Kim jestem?
Wieloletnim i doświadczonym webmasterem oraz programistą PHP, a także niestrudzonym zdobywcą wiedzy z zakresu e-biznesu, marketingu internetowego oraz zarządzania firmą - w znacznej mierze samouk, a także naśladowca swoich autorytetów. Swoją wiedzę zamieniam w praktyczne działanie tworząc i promując również własne projekty internetowe - projekty, z których łącznie potrafi korzystać 10 000 osób dziennie.


Kamil Mikielis
Mikielis.pl - Tworzenie i promowanie stron internetowych


Tagi artykułu: "Samoocena pracownika"

Pozostałe informacje:

Biznes-Praca.pl