Czy wirtualne biuro to legalne i korzystne rozwiązanie we współczesnych czasach?

Nie da się ukryć, że wiele firm obecnie szuka wygodnego rozwiązania, jakim są wirtualne biura. Jest to ciekawa opcja dla tych firm, które nie mają konieczności posiadania biura stacjonarnego, ponieważ większość pracy odbywa się zdalnie. Wirtualne biura w centrum Warszawy to dla wielu firm fantastyczna okazja, aby nieco lepiej się zaprezentować na tle konkurencji i zdobyć ciekawych kontrahentów. Sprawdź, czym dokładnie jest wirtualne biuro oraz czy takie rozwiązanie jest w ogóle legalne względem polskiego prawa?

  1. Czym jest wirtualne biuro?
  2. Korzyści wynikające z posiadania wirtualnego biura
  3. Wirtualne biuro Warszawa — na co zwrócić uwagę podczas wyboru odpowiedniego?
  4. Wirtualne biura — usługa nie tylko dla przedsiębiorców
  5. Biuro wirtualne a polskie prawo

Warszawa to najlepszy biznesowy adres dla spółki

Czym jest wirtualne biuro?

Nie da się ukryć, że niesamowity postęp technologiczny sprawił, iż wirtualne usługi są rozchwytywane i bardzo dobrze tolerowane. Zazwyczaj do wykonywania takiej pracy wystarczy komputer, Internet i kawałek biurka. Nic więc dziwnego, że tak sporo firm mniejszych i większych obecnie nie ma palącej potrzeby, aby wynajmować standardowe biuro w mieście. Z tego powodu wirtualne biura cieszą się tak sporą popularnością. Jest to nic innego, jak wirtualny adres do rejestracji działalności, a następnie do korespondencji. Nie ma konieczności przebywania w danym miejscu. Wirtualne biuro to możliwość na spore zaoszczędzenie czasu i zmniejszenie kosztów, jakie wynikają z prowadzenia działalności. Wirtualne biuro w Warszawie to idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą jednocześnie pracować i podróżować, ale też dla osób, które chcą swobodnie pracować z domu.

Korzyści wynikające z posiadania wirtualnego biura

Zastanawiasz się, jakie korzyści mogą płynąć w Twoją stronę, kiedy skorzystasz z usługi wirtualnego biura? Oto kilka z nich:

  • decydując się na prestiżową lokalizację, dbasz automatycznie o pozytywny obraz firmy i marki w oczach kontrahentów i klientów,
  • zyskujesz prestiżowy adres, pod jakim możesz bez oporów zarejestrować firmę, a to pozwoli na bardzo dokładne oddzielenie sfery prywatnej od osobistej,
  • wynajem wirtualnego biura to możliwość indywidualnego dopasowania usług, gdyż pracownicy takich biur zajmują się wieloma aspektami, np. odbiór poczty, rezerwacja sali konferencyjnej, skanowanie dokumentacji, etc,
  • minimalizujesz wydatki firmy — nie musisz płacić za czynsz, media czy artykuły biurowe.

Centrum Warszawy gdzie VSL oferuje biura wirtualne na przeciwko Varso Tower

Wirtualne biuro Warszawa — na co zwrócić uwagę podczas wyboru odpowiedniego?

Adres wirtualny daje ogromne możliwości. Decydując się na taki krok, warto bardzo dokładnie przyjrzeć się lokalizacji. Dobre miejsce to kwestia najważniejsza. Centrum dużego miasta, zwłaszcza stolicy, ma niezwykle pozytywny wpływ na wizerunek firmy. Przedsiębiorstwo, niezależnie od wielkości, wzbudzać będzie uznanie oraz przełożyć się może finalnie na większą liczbę zleceń. 

Zakres usług konkretnego wirtualnego biura to kolejne ważne zagadnienie. Dobrej jakości biuro powinno gwarantować adres do rejestracji firmy, ale powinno również ułatwić prowadzenie działalności na co dzień. Chodzi o możliwość ewentualnego wynajmu przestrzeni konferencyjnej czy przestrzeni biurowej. Warto zerknąć na oferowane pomieszczenia i ich wygląd oraz ewentualne wyposażenie. Z pewnością nowoczesna sala wyposażona w innowacyjny sprzęt zrobi wrażenie na potencjalnych klientach. 

Cena to także ważny aspekt, zwłaszcza dla mniejszych przedsiębiorstw. Nie każdego stać na to, aby wynajmować przestrzeń biurową w centrum Warszawy za kilka tysięcy złotych miesięcznie. Nic więc dziwnego, że takie firmy szukają czegoś przystępnego cenowo. Wynajem biura wirtualnego powinno być kwestią kilkudziesięciu, maksymalnie kilkuset złotych miesięcznie.

Wirtualne biura — usługa nie tylko dla przedsiębiorców

Wirtualne biuro świetnie sprawdza się w przypadku dużych przedsiębiorców, średnich i małych firm, ale również freelancerów zakładających swoją pierwszą działalność. Zazwyczaj pracują oni samodzielnie, próbują rozbudować własne miejsca, a na początku nie wiąże się to ze zbyt dużymi zarobkami. Z tego też powodu biuro wirtualne w centrum Warszawy za kilkadziesiąt złotych miesięcznie może okazać się wyjątkowym strzałem w dziesiątkę. Nie musisz fizycznie przebywać w danym miejscu, aby je wynająć. Możesz wykonywać swoją pracę z najdalszego zakątka Polski, a jednak adres Twojej firmy będzie figurował z warszawskim kodem pocztowym. 

Biuro wirtualne a polskie prawo

Na samym początku istnienia wirtualne biura spotykały się z niezbyt przychylnym osądem ze strony urzędów. Jednak wątpliwości zostały rozstrzygnięte już w 2014 roku przez Naczelny Sąd Administracyjny, który orzekł, iż przedsiębiorca nie musi podawać konkretnego numeru lokalu podczas rejestrowania swojej działalności. Dodatkowo zostało wyjaśnione, iż osoba prowadząca swoją działalność może czynności zarządcze firmy prowadzić z dowolnego miejsca, również z biura wirtualnego. Dlatego też każdy może skorzystać z usług wirtualnego biura, a urzędnik nie może odmówić dopełnienia formalności, jeśli będzie chciał wykorzystać wirtualny adres firmy. Więcej informacji znajdziesz na stronie: https://www.biurowirtualnewarszawa.pl/.

Artykuł sponsorowany

Kategorie: Biznes,

Komentarze (0)