Jak urządzić małą sypialnię?

Przed tym pytaniem staje wiele osób, które do dyspozycji mają mały pokój. Jak zagospodarować niewielką przestrzeń, by komfortowo mogły w niej spać dwie dorosłe osoby? Jak sprawić, by wygospodarować więcej miejsca i znaleźć kącik na fotel bujany, o którym marzymy? Rozwiązaniem jest wstawienie łóżka piętrowego. Wbrew pozorom, nie jest to mebel wyłącznie do pokoju dziecięcego.

Łóżko piętrowe dla dorosłych.

https://www.meblujesz.pl/wiadomosc/lozko-pietrowe-dla-doroslych-jakie-wybrac-na-co-zwrocic-uwage/8861/

Mała przestrzeń wymusza kreatywność. W sklepach dostępne są łóżka piętrowe dla dorosłych. Pozwalają one na sprytne wykorzystanie miejsca. Wybór odpowiedniego łóżka piętrowego zapewni nam komfort snu i wygodę. Niektóre modele nie mają dolnego posłania, uzyskamy w ten sposób wolną przestrzeń do zagospodarowania.

Jakie łóżko piętrowe wybrać?

W zależności od tego, kto ma być użytkownikiem łóżka, możemy zdecydować się na takie z dwoma posłaniami umieszczonymi piętrowo. Innym modelem, cieszącym się popularnością w domkach letniskowych, jest łóżko rodzinne, gdzie dolny poziom zajmują rodzice, a górny dziecko. Jeszcze innym rodzajem jest łóżko wyłącznie z górnym posłaniem. Może ono być jedno lub dwuosobowe. Szukając nietypowego rozwiązania warto przemyśleć wykonanie łóżka na zamówienie.

Rozmiar i konstrukcja są niezmiernie ważne, gdyż łóżko przeznaczone jest dla osób dorosłych, których ciężar jest większy od dziecięcego. Łóżko musi być solidne i mieć odpowiednie maksymalne obciążenie. Wysokość łóżka uzależniona jest od naszych potrzeb, jednak pomiędzy dolnym a górnym poziomem odległość powinna wynosić minimum 100 cm. Odległość sufitu od górnego poziomu, to również 100 cm.

Materiał, z którego łóżko jest wykonane ma ogromne znaczenie. Większe obciążenie łóżka wymaga lepszych materiałów, w celu zapewnienia bezpieczeństwa. Dostępne są modele wykonane z drewna, metalu, płyty MDF. Warto zapłacić więcej za lepszej jakości materiał. Ekspert sklepu Meblujesz.pl radzi, by w wyborze kierować się wysoką, jakością wykonania.

Estetyka łóżka jest równie istotna jak inne aspekty. Ponieważ ma ono służyć do snu i być częścią aranżacji sypialni, musi posiadać walory estetyczne oraz styl pasujący do reszty wyposażenia pomieszczenia.

Fotel bujany.

https://www.meblujesz.pl/wiadomosc/jaki-fotel-bujany-wybrac-ktory-najlepszy/8432/

Jeżeli sprawimy sobie łóżko z posłaniem na górze, pod nim uzyskamy wolną przestrzeń. Możemy w niej urządzić kącik czytelniczy. Wystarczy wstawić odpowiednią lampę i fotel bujany, by uzyskać przyjemny kącik, w którym komfortowo spędzimy czas przed snem. Fotel bujany, który do niedawna kojarzył się z wizytą u babci, powrócił w nowej odsłonie. Designerskie modele, to małe dzieła sztuki użytkowej. Do łask powróciły też klasyczne modele z giętego drewna i wikliny.

Jaki fotel bujany wybrać?

Klasyczny fotel bujany pasuje do stylu skandynawskiego, retro, vintage, a także do wnętrz klasycznych. Wykonany z giętego drewna, wikliny, rattanu, będzie pełnił rolę eleganckiego i komfortowego elementu aranżacji.

Fotel nowoczesny, to bogactwo różnorodnych form i kształtów. Designerskie modele wykonane są z różnorodnych materiałów. Wkomponuje się w wystrój nowoczesnej sypialni. Zwróćmy jednak uwagę na jego ergonomię i wygodę. Na uwagę zasługuje fotel z podłokietnikami i odpowiednim wyprofilowaniem.

Estetyka fotela może przełamywać jasne, mało wyraziste wnętrza. Czarny fotel w połączeniu z białymi meblami z pewnością osiągnie efekt ożywienia wystroju i przyciągnie wzrok. Biały fotel, nada lekkości i stylu. Mebel powinien pasować do całej aranżacji wnętrza.

O czym jeszcze warto pamiętać wybierając fotel bujany?

Fotel poza funkcją estetyczną, pełni rolę użytkową. Dlatego musi być wygodny i funkcjonalny. Warto zwrócić uwagę na to, czy jest wyposażony w hamulce zabezpieczające przed wywróceniem. Fotel z wikliny nie będzie tak trwały jak z metalu, ale ma swoisty urok.  Upewnijmy się, że nie będzie hałasował w czasie bujania. Podłokietniki są niezmiernie ważne, gdy lubimy przesiadywać dłużej w fotelu. Przy czytaniu, bardzo ułatwiają utrzymanie prawidłowej postawy. Dodatkowe poduszki poprawiają komfort użytkowania, a nie wszystkie modele mają je na wyposażeniu.

Odpowiednio wybrany fotel bujany, ustawiony w sypialni, zapewni mile spędzony czas przed snem. Nawet w małej przestrzeni będzie ozdobą i doda jej przytulnej atmosfery.

 

Materiał zewnętrzny

Kategorie: Dom,

Komentarze (0)