Przełączniki sieciowe: HPE vs Cisco

W dzisiejszym artykule przedstawimy kilka produktów od firmy HPE oraz Cisco. Na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli, w różnych cenach i z różnymi funkcjami. Wielu z was pewnie zastanawia się, który z nich będzie najkorzystniejszy dla waszych potrzeb? Mamy nadzieję, że ten artykuł rozwiąże wasz problem. Jeśli ktoś z was zastanawia się, czym jest przełącznik? Pozwólcie na krótkie wyjaśnienie, to nic innego jak switch, czyli urządzenie, które łączy z sobą kilka segmentów w jednej sieci komputerowej, a do każdego portu możemy przyłączyć jedno urządzenie. Oczywiście switche można ze sobą łączyć, dzięki czemu jesteśmy w stanie zwiększyć ilość dostępnych połączeń i tworzyć rozbudowane sieci komputerowe w firmie.

Przełączniki HP

Marka HPE jest obecna na rynku od wielu lat, a ich produkty przodują w jakości, niezawodności oraz funkcjonalności. Technologie prezentowane przez przełączniki HPE są zarówno wyposażone w zaawansowane technologie, ale jak i też są proste i łatwe w codziennym użytkowaniu. Ich dużą zaletą jest również ich eksploatacja, która nie powoduje wysokich kosztów i umożliwia na maksymalne wykorzystanie funkcji urządzenia. Polecane rozwiązania sieciowe przełącznika HPE świetnie sprawdzą się w tych większych oraz tych i mniejszych lub średnich firmach.

Przełączniki Cisco

Marka Cisco jest jednym z bardzo znanych na cały świat liderów w produkcji urządzeń sieciowych. Przełączniki Cisco oferują w swoim zakresie możliwości jak najlepszą prędkość przetwarzania danych oraz odporność na niekorzystne warunki zewnętrzne. Urządzenia Cisco mogą być użytkowane przez długi czas, a to wszystko dzięki ich wysokiej trwałości oraz niezawodności. Dzięki urządzeniom marki Cisco bez problemu możemy zaprojektować i stworzyć niezawodną, wydajną i rozbudowaną sieć firmową.

Czym się kierować przy doborze odpowiedniego przełącznika?

Przedewszystkim warto zwrócić uwagę na ilość portów, dla małych firm nie potrzeba ich wiele, ale dla większego przedsiębiorstwa warto wybrać te z ilością 48 lub więcej portów. Należy również wziąć pod uwagę na rodzaj przełącznika, szczególnie polecamy przełączniki zarządzalne, ponieważ oferują dużo możliwości konfiguracji dla indiwidualnych potrzeb twojej firmy, kolejnym punktem jest przepustowość przełączania i przesyłania oraz warto spojrzeć na zabezpieczenia, które oferuje dany produkt tak, aby uchroniły was przed atakami. Poniżej przedstawiamy kilka naszych propozycji z dwóch firm, o których wspomnieliśmy już wyżej Cisco oraz HPE. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą

Switch Cisco i HPE dla każdej firmy

Switch HP Aruba o kodzie produktu J9773A to urządzenie warstwy drugiej, które gwarantuje niezawodność, bezpieczeństwo, nieskomplikowaną obsługę oraz dostęp do stabilnego połączenia sieciowego. Szczególnie polecany jest małym i średnim firmom, oddziałom większych korporacji oraz brzegom sieci dużych przedsiębiorstw. Switch Aruba J9773A oferuje bardzo wysoką prędkość przesyłania danych, przy dość niskiej wartości opóźnienia. Ten model przełącznika HP został wyposażony w 24 porty PoE+, a zarządzalny przełącznik HPE oferuje innowacyjną technologię zarządzania - Intelligent Management Center. Obecność protokołu SNMP, wiersza poleceń i graficznego interfejsu w przeglądarce internetowej, zapewnia łatwość w obsłudze, wdrażaniu i zarządzaniu przełącznikiem. HP Switch Aruba J9773A gwarantuje szybkość transmisji danych na poziomie 10/100/1000 Mbps i przepustowości przełączania 56 Gbit/s. Pracuje na procesorze ARM9E o taktowaniu 800 Mhz, pamięci wewnętrznej o wielkości 128 MB i pamięci flash 128 MB.

Switch Cisco WS-C2960X-48TS-L zapewnia przepustowość przełączania na poziomie 216 Gbit/s i przepustowość przesyłania 108 Gbit/s. Przełącznik Cisco bazuje na procesorze o taktowaniu 600 Mhz oraz pamięci wewnętrznej o pojemności 512 MB i pamięci flash wielkości 128 MB. Router cisco WS-C2960X-48TS-L został wyposażony w aż 48 portów Gigabit Ethernet oraz 4 zainstalowane moduły typu SFP i 2 porty USB 2.0. Cisco switch WS-C2960X-48TS-L oferuje niskie koszty operacyjne i wysoką jakość, a co za tym idzie efektywność energetyczną oraz doskonałe funkcje zabezpieczeń. Bez problemu obsłuży protokoły drzewa rozpinającego i sieci VLAN lub obsługę 10G. Ten switch to niezawodne rozwiązanie stanowiące uzupełnienie serii Catalyst 2960-X

Model Aruba J9821A to przełącznik HPE modułowy nowej generacji. Zapewnia przepustowość routowania 528 Gbit/s przy przepustowości 392,8 Mpps. Switch J9821A został stworzony do obsługi urządzeń typu brzegowego. Ten model, szczególnie polecany dla większych przedsiębiorstw jest w stanie obsłużyć do 144 portów typu Ethernet LAN oraz dodatkowo ma 6 portów SFP. Został wyposażony w dwurdzeniowy procesor Freescale P2020 o częstotliwości taktowania 1.2 GHz, 16 MB pamięci flash i kartę SD o pojemności 1 GB. Należy też wspomnieć o 4 GB pamięci DDR3 S0DIMM. Przełącznik Aruba J9821A jest typu wieżowego i jest stackowalny, a dzięki tej funkcji można położyć na ten produkt inne urządzenie.

Cisco WS-C2960X-48FPD-L to wielofunkcyjny zarządzalny switch wyposażony w 48 portów Ethernet, 2 SFP+ oraz 2 porty USB 2.0. Przedstawiony Cisco switch został fabrycznie zaopatrzony w procesor o taktowaniu 600 Mhz, pamięci wewnętrznej o pojemności 512 MB i pamięci flash 128 MB. Zapewnia prędkość przełączania na poziome 216 Gbit/s i potrafi obsłużyć 1023 porty VLANs. Przełącznik WS-C2960X-48FPD-L wyróżnia się obsługą Multicast i funkcji QoS. Przedstawiony produkt jest stackowalny oraz wykazuje również zgodność z Jumbo Frames, dodatkowo posiada także w obrębie ochrony możliwość obsługi SSH/SSL i został zaopatrzony także listę kontroli dostępu (ACL). Ten produkt stanowi wydajne rozwiązanie serii 2960-X.

Switch JL256A to produkt, który oferuje szerokie możliwości, między innymi, opcje rozbudowy, dzięki czemu może współpracować z innymi produktami marki HPE. Model JL256A to przełącznik, który jest wielozadaniowy, funkcjonalny, ergonomiczny, oszczędny oraz kompaktowy. Przełącznik JL256A został zaopatrzony w 48 portów Ethernet oraz gwarantuje prędkość przełączania 10/100/1000 Gbit /s i prędkość routowania na poziomie 176 Gbit/s. Ten switch HPE posiada procesor o taktowaniu 1016 Mhz i pamięć DDR3 o pojemności 1024 MB.

Switch Cisco WS-C2960X-24TS-L jest przełącznikiem zarządzalnym nowej generacji, a wyróżnia go niezwykła prostota w codziennym użytkowaniu. Switch WS-C2960X-24TS-L został zaopatrzony w wiele różnych i ciekawych funkcji, między innymi został zaopatrzony w 24 porty Ethernet, 4 porty SFP i dwa porty USB 2.0. Przełącznik WS-C2960X-24TS-L słynie z pełnego dupleksu, krosowania MDI/MDI-X, obsługą protokołu drzewa rozpinającego, serwera DHCP i sieci VLAN oraz kontrolą wzrostu natężenia ruchu. Produkt ten został wyposażony fabrycznie we wbudowany procesor APM86392 o taktowaniu 600 Mhz oraz pamięć wewnętrzną 512 MB i pamięć flash wielkości 128 MB.

Urządzenia nadawcze

JD119B marki HPE to urządzenie nadawczo-odbiorcze, które zostało wyposażone w interfejs typu SFP z transceiverem SFP typu LX, pracującym na fali o długości 1310 nm i dalekim zasięgu, bo aż do 10 km. Oferuje użytkownikowi maksymalną szybkość przesyłania danych pomiędzy innymi urządzeniami, która wynosi 1000 Mbit/s. JD119B został zaopatrzony w 1 port Fibre Channel oraz bardzo wydajne złącze światłowodowe, które układa rdzenie światłowodów w taki sposób, że bez problemu umożliwia przejście światła typu LC. Urządzenie HPE JD119B pracuje zgodnie z nowoczesnym standardem komunikacyjnym IEEE 802.3z. Oraz jest w pełni kompatybilne z wieloma urządzeniami marki HPE.

Cisco SFP-10G-SR jest wielomodowym nadajnikiem, który ma zwiększoną precyzje działania oraz niezawodność na wysokim poziomie, obsługuje łącze o długości 26 m na standardowym włóknie wielomodowym. Produkt SFP-10G-SR zapewnia szybkość transmisji danych na pozimie 10 Gbps. To urządzenie nadajnikowe Cisco jest zgodne z MSA oraz spełnia normy IEEE, które gwarantują wydajność i niezawodność w środowisku sieciowym. Nadajnik SFP-10G-SR posiada następuje funkcje: 10G Ethernet, pracuje na światłowodach jednomodowych z tego względu jest wyposażony w złącze LC, a jego pasmo przenoszenia ma zasięg sięgający 300 m.

 

Materiał zewnętrzny

Kategorie: Dom,

Komentarze (0)