Dmuchane zjeżdżalnie wodne – jak zorganizować zabawę z tymi atrakcjami?

Dmuchańce wodne to jedna z najciekawszych atrakcji dla najmłodszych. Instalacje tego typu pozwalają połączyć aktywny wypoczynek w wodzie i doskonałą zabawę. Co sprawia, że dmuchane zjeżdżalnie dla dzieci są tak chętnie odwiedzane w sezonie letnim? Czym charakteryzują się dmuchane zjeżdżalnie wodne i jak wybrać odpowiedni model takiego produktu, by służył przez wiele lat i nie stwarzał ryzyka dla uczestników zabawy?

Dmuchane zjeżdżalnie wodne – mnóstwo frajdy z zabawy w wodzie

Dzieci uwielbiają bawić się w wodzie – zwyczajne pływanie jest dla nich emocjonującą rozrywką, która pozwala w zdrowy sposób uwolnić nagromadzoną w maluchach energię. Pluskanie się w basenie lub jeziorze może jednak dość szybko się znudzić, jeśli nie włączymy do zabawy dodatkowych atrakcji. Świetnym przykładem obiektu, za pomocą którego można uatrakcyjnić niejedną plenerową imprezę w wodzie, jest dmuchana zjeżdżalnia wodna.

Instalacje tego typu doskonale znamy z festynów czy innych dedykowanych najmłodszym eventów na świeżym powietrzu. Kolorowe dmuchańce już z oddali przyciągają wzrok i zwiastują długie godziny fantastycznej zabawy. Umieszczenie tego rodzaju atrakcji w wodnym zbiorniku to przepis na połączenie frajdy płynącej z przebywania w wodzie i beztroskiej zabawy na barwnej, dmuchanej konstrukcji.

Gdzie dmuchane zjeżdżalnie wodne sprawdzą się najlepiej?

Dmuchane zjeżdżalnie wodne są w stanie urozmaicić każdy event, w którym biorą udział dzieci. Korzyści z umieszczenia takiej konstrukcji w przestrzeni wydarzenia odczują na przykład organizatorzy imprez plenerowych czy właściciele obiektów położonych nad jeziorami, zalewami i innymi rekreacyjnymi zbiornikami wodnymi. Kolorowe instalacje z dmuchanymi zjeżdżalniami nie tylko stanowić będą tam prawdziwą ozdobę terenu, lecz również staną się jednym z najważniejszych miejsc dla okolicznych maluchów. Dobrym pomysłem może być umieszczenie ich tam, gdzie często przebywają wycieczki lub gdzie organizowane są dziecięce kolonie.

Jak wybrać dmuchaną zjeżdżalnię wodną, by spełniała ona najistotniejsze standardy?

Wodna zabawa jest niezwykle przyjemna, bezwzględnie musi mieć jednak miejsce w możliwie najbezpieczniejszym la maluchów otoczeniu. Rozbiegane dzieci mogą łatwo zrobić sobie krzywdę, jeśli nie będą pozostawać pod czujnym okiem opiekuna czy rodzica. Przed zakupem danego modelu atrakcji trzeba również upewnić się co do trwałości i jakości wykonania danego egzemplarza. Warto tu postawić na polskich producentów, na przykład firmę GunGan.

Dmuchana zjeżdżalnia wodna – w jakich kolorach i kształtach powinna być?

Szeroka gama dostępnych modeli zjeżdżalni pozwala nam na wybór spośród tysięcy produktów – zarówno minimalistycznych i prostych aż po najtęższe możliwe zadania (w ramach toru przeszkód). Decydując się na instalację tego typu, warto postawić na najbardziej kolorowe lub dekorowane ulubionymi przez wszystkie dzieci motywami. Dmuchaniec wyposażony w dekoracje rodem ze statku pirackiego czy  motywy na dmuchane zjeżdżalnie nawiązujące do podwodnego świata? Tego rodzaju atrakcje idealnie spiszą się w przypadku letniej zabawy.

Artykuł partnera

Kategorie: Lifestyle,

Komentarze (0)