Urządzanie biura - o czym warto pamiętać?

Urządzanie biur w firmach, to wbrew pozorom bardzo wymagające zadanie. Wstawienie do nich biurek, krzeseł i szafek i opcjonalnie rośliny doniczkowej, nie wystarczy, aby uczynić je miejscem sprzyjającym skupieniu przy pracy, oraz stanowiącym dobrą wizytówkę firmy! Na co warto zwrócić uwagę aranżując przestrzeń biurową? Sprawdźmy!

Trendy w urządzaniu biur

Czy warto kierować się trendami, urządzając przestrzenie biurowe? Okazuje się, że jak najbardziej. Stylowo zaaranżowane, funkcjonalne wnętrze nie tylko dobrze świadczy o firmie, ale i pozytywnie wpływa na samopoczucie pracowników, a co się z tym wiąże: na efektywność ich pracy. Minęły czasy rzędów ascetycznych biurek i niewygodnych, drewnianych krzeseł. Obecnie w przestrzeniach pracowniczych liczy się dobry gust i wygoda. Eleganckie sofy do biura doskonale wypełnią biurową przestrzeń, nadając jej stylu, oraz komfortowego charakteru. Warto postawić na fotele i sofy w pełni tapicerowane, dzięki czemu będzie je można ustawić nawet w centralnej części pomieszczenia, dzieląc przy ich pomocy dane pomieszczenie na strefy.

Meble modułowe do przestrzeni open space

Ogromną popularnością cieszą się przestrzenie typu open space, czyli otwarta przestrzeń na której rozmieszczone są poszczególne stanowiska pracy. Tak zaplanowane biura mają wiele zalet, ułatwiają komunikację, sprawny obieg dokumentów czy sprzyjają burzy mózgów. Czasami jednak zachodzi potrzeba omówienia czegoś w mniejszym gronie, skupienia się i popracowania w ciszy, a do tego warto poszukać nieco bardziej kameralnej przestrzeni. Jak znaleźć ją w pomieszczeniu open space? Wygodne sofy do biura, z wysoko wyprowadzonymi, tapicerowanymi panelami, które umieszczono za oparciami, zaprojektowano właśnie po to, aby stworzyć takie miejsce: kameralny kącik do zebrania myśli i wymiany spostrzeżeń, bez przeszkadzania innym.  Mogą być one wzbogacone o stolik, lub wygodny pulpit do umiejscowienia laptopa czy robienia notatek. Takie sofy z wysokimi panelami można zestawiać z sobą tworząc ciekawe konfiguracje, które funkcjonalnie zagospodarują biurową przestrzeń.

Eleganckie meble jako element wizerunku firmy

Meble do biur powinny być wygodne i solidnie wykonane, ale nie zapominajmy, że pełnią również funkcję reprezentacyjną. Oryginalny kształt, tapicerka dopasowana kolorystycznie do designu biura, to aspekty na które warto zwrócić uwagę podczas wyboru sofy do biura. Bardzo ważna jest jakość mebla - chcemy przecież, aby mebel służył długie lata, cały czas prezentując się przy tym nienagannie. Dlatego też warto postawić na meble o solidnej konstrukcji. Dobrze, aby były obite tkaniną łatwą do utrzymania w czystości, charakteryzującą się również wysoką klasą ścieralności, ponieważ w biurach będą używane często, przez większą ilość ludzi.  W ofertach dobrych sklepów z łatwością można znaleźć stylowe meble przeznaczone do stref pracowniczych, gabinetów menadżerskich czy stref spotkań lub pracy w skupieniu. Klasyczne lub nowoczesne lub ponadczasowe - mnogość dostępnych wzorów sprawia, że każda firma znajdzie coś dla siebie.

Artykuł partnera

Kategorie: Lifestyle,

Komentarze (0)