Grzejnik elektryczny łazienkowy — ciepło na zawołanie

W Twojej łazience panuje nieprzyjemny chłód? Nie masz gdzie wieszać mokrych ręczników albo wypranej bielizny? Thermoval, lider na rynku urządzeń grzewczych, proponuje zróżnicowane serie grzejników elektrycznych do łazienek. To urządzenia estetyczne, wydajne i co bardzo ważne, ekonomiczne. Można traktować je jak jedyne albo jak dodatkowe źródło ciepła w toaletach, łazienkach oraz salonach łazienkowych.

Kiedy warto rozważyć montaż grzejnika łazienkowego?

Zakładamy, że w Twoim mieszkaniu będzie lub już działa system ogrzewania. Zdarza się jednak często, że w łazience ciągle panuje nieprzyjemna wilgoć, a podczas kąpieli lub pod prysznicem odczuwasz chłód. Bywa tak, kiedy:

  • Klasyczne kaloryfery są niewłaściwie dobrane do kubatury pomieszczenia. 
  • Grzejniki wodne są stare, zapowietrzone, instalacja nie działa sprawnie.
  • Ogrzewanie jeszcze nie zostało uruchomione przed sezonem lub już nie funkcjonuje, chociaż za oknem utrzymują się niskie temperatury. 

Nie musisz jednak marznąć i narzekać na wilgoć. Montaż grzejnika łazienkowego rozwiąże ten problem. 

Rodzaje grzejników łazienkowych

Grzejniki elektryczne do łazienek mogą być wykonane ze stali nierdzewnej, stali węglowej, z aluminium. Materiały te wyróżniają się dużą odpornością na wysokie temperatury, działanie wody, nagrzewają się i oddają ciepło. 

  1. Grzejniki aluminiowe. Aluminium doskonale przewodzi ciepło, więc grzejnik szybko się nagrzewa. Już w kilka minut po podłączeniu grzejnika temperatura podniesie się, ale też szybko spadnie, kiedy grzejnik zostanie odłączony. Montaż i użytkowanie grzejnika elektrycznego z aluminium to doskonały pomysł, kiedy chcesz dogrzewać łazienkę tuż przed kąpielą.
  2. Grzejniki ze stali nierdzewnej — stal nierdzewna nagrzewa się dłużej niż aluminium, ale dłużej też pozostaje ciepła. Tego typu grzejniki mają zwykle kształt drabinki i nie tylko dogrzewają wnętrze, ale także doskonale suszą rączniki i ubrania. 
  3. Grzejniki ze stali węglowej działają podobnie, jak te ze stali nierdzewnej. Stal węglowa jest jednak bardziej wytrzymała i giętka. Na takich elektrycznych grzejnikach także można suszyć ręczniki.

Promienniki dekoracyjne

To nieco inny rodzaj grzejnika łazienkowego zasilanego energią elektryczną. Promiennik na podczerwień emituje ciepło odbierane przez ciało, w mniejszym zaś stopniu ogrzewa samo powietrze w łazience. Jest znakomitym rozwiązaniem w domach alergików i osób wrażliwych na zmiany wilgotności w pomieszczeniu, ponieważ w mniejszym stopniu niż tradycyjne grzejniki, wysusza powietrze. Dodatkowym atutem promienników jest ich wygląd — gładka płyta z uchwytami na ręczniki może być biała, czarna, zastępować lustro lub wyróżniać się wyrazistą grafiką. 

Montaż grzejnika elektrycznego w łazience

Montaż tego typu ogrzewania jest banalnie prosty. Grzejnik wiesza się na ścianie przy pomocy uchwytów i śrub, a następnie podłącza do prądu tradycyjną wtyczką z uziemieniem. Urządzenia nie wymagają żadnej ingerencji w istniejącą instalację grzewczą, mogą działać równocześnie z tradycyjnym ogrzewaniem lub ogrzewaniem podłogowym. 

 

Jak działa grzejnik łazienkowy elektryczny?

Podłączasz grzejnik do prądu… i to wystarczy. Urządzenie nagrzewa się i po kilku minutach oddaje ciepło. Nie trzeba jednak za każdym razem włączać wtyczki do gniazdka. Jeśli wybierzesz grzejnik elektryczny z programatorem, urządzenie będzie można zaprogramować tak, by uruchamiało się o określonej porze albo tylko wtedy, kiedy temperatura powietrza znacząco spadnie. 

Programator elektroniczny nie tylko zapewnia wygodę użytkowania grzejnika, ale także ogranicza zużycie prądu. Grzejnik nie będzie pobierał energii, jeśli w pomieszczeniu będzie wystarczająco ciepło lub gdy ma się samoczynnie wyłączyć o określonej porze. Urządzenie może działać w konkretnych godzinach, np. podczas porannej toalety i wieczornej kąpieli domowników. 

Jeśli w domu działa system fotowoltaiczny, korzystanie z grzejnika łazienkowego w żaden sposób nie wpłynie na wysokość rachunków z elektrowni. Jeśli nie, zużycie prądu i tak pozostanie na niskim poziomie, ponieważ są to urządzenia oszczędne i wydajne. 

Grzejnik elektryczny do suszenia odzieży

Projektanci marki Thermoval wzięli pod uwagę potrzeby użytkowników grzejników łazienkowych i stworzyli praktyczne oraz estetyczne drabinki, które mogą zastąpić suszarkę do prania i ręczników. Rurkowa budowa kaloryferów umożliwia rozwieszenie wilgotnych tekstyliów, które pod wpływem ciepła schną szybko i ładnie pachną. Dogrzewając łazienkę, można jednocześnie suszyć skarpetki, koszule, myjki do ciała i ręczniki. 

Elektryczne, bezobsługowe i oszczędne grzejniki łazienkowe, drabinkowe, ze stali, aluminium i promienniki kupisz w sieci dystrybuującej produkty polskiego producenta Thermoval (https://thermoval.pl/oferta/grzejniki/grzejniki-lazienkowe-elektryczne/).

Artykuł partnera

Kategorie: Dom,

Komentarze (0)