Czy należy obawiać się internetowych kantorów wymiany walut

Kantory internetowe istnieją na rynku zaledwie od kilku lat i u wielu z nas budzą niepokój nowością. Czy słusznie się ich obawiamy? A może strach ma wielkie oczy i w rzeczywistości korzystanie z internetowych kantorów wymiany walut jest nie tylko bezpieczne, ale także łatwe i bardzo wygodne?

Zaufanie

To chyba najważniejsze, co może skłonić nas do podjęcia decyzji o wymianie pieniędzy przez Internet. Abyśmy obdarzyli zaufaniem kantor internetowy, musimy posiadać wiedzę o tym, jak funkcjonuje i przynajmniej w podstawowym stopniu znać obowiązujące przepisy. Obawy rozwiać może fakt, że kantory internetowe działają zgodnie z prawem regulującym rynek kantorów stacjonarnych i prawem dewizowym, a każdy z nich wpisany jest przez prezesa NBP do Rejestru Działalności Kantorowej. Właściciel i wszystkie zatrudnione w kantorze osoby nie mogą być karane, a zaświadczenia o niekaralności muszą być aktualizowane co rok. Na stronie kantoru powinien być umieszczony numer KRS, NIP, REGON, adres firmy, telefon kontaktowy, numer wpisu do Rejestru Działalności Kantorowej. Pracownicy kantorów internetowych kończą specjalny kurs przygotowujący do pracy lub posiadają minimum rok praktyki w banku przy wymianie walut.

Przed dokonaniem transakcji warto jednak sprawdzić opinie na temat wybranego kantoru oraz upewnić się, że reprezentuje znaną markę, która na rynku istnieje już od dłuższego czasu (tak jak np. kantor Fritz Exchange, który należy do grupy finansowej o ponad dwudziestoletnim doświadczeniu w finansach). Wiele kantorów, chcąc zapewnić klientów o swojej wiarygodności, udostępnia wyniki finansowe, które również mogą stanowić ważną przesłankę dla podejmujących decyzję o wyborze kantoru.

Bezpieczeństwo

Rejestrując się na stronie internetowego kantoru, podajemy swoje dane i numer konta bankowego. Podlegają one ochronie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Wszelkie informacje są szyfrowane specjalnymi protokołami SSL, tak samo jak w bankowości internetowej. Internetowy kantor Fritz Exchange, dla którego bezpieczeństwo i zaufanie klientów stanowią priorytet, przeszedł szereg testów penetracyjnych i audyty bezpieczeństwa. Kantory mają świadomość tego, że zdobędą zaufanie klientów, zapewniając przede wszystkim bezpieczeństwo transakcjom.

Prostota obsługi

Wymiana walut w kantorze internetowym jest prosta. Wystarczy zarejestrować się na stronie kantoru i w zależności od transakcji oraz tego, gdzie mają trafić nasze pieniądze, posiadać zwykłe konto bankowe lub konto walutowe. Podajemy numer konta, z którego robimy przelew, oraz numer konta docelowego, gdzie trafić mają przewalutowane środki. Jeżeli np. pracujemy za granicą i wynagrodzenie otrzymujemy w obcej walucie, a chcemy przesłać pieniądze rodzinie w Polsce, wystarczy, że podamy numer konta, z którego przelew zostanie wykonany, i docelowy, należący do bliskich. W zależności od banku, do którego trafiają pieniądze po wymianie, cała transakcja trwać będzie zaledwie kilkanaście minut. Jeżeli kantor współpracuje z naszym bankiem, środki zostaną zaksięgowane automatycznie, jeśli nie – przelew otrzymamy zgodnie z godzinami sesji przelewowych. By ułatwić klientom dokonywanie transakcji, na stronach internetowych kantorów umieszcza się kalkulatory, dzięki którym łatwo sprawdzimy, czy transakcja będzie dla nas korzystna.

Wygoda

Możliwość wymiany walut przez Internet doceni każdy, kto ceni sobie wygodę i oszczędność czasu. Transakcji dokonywać możemy w domowym zaciszu, w biurze czy z każdego innego miejsca, przez całą dobę. Bez pośpiechu, czasochłonnych dojazdów i oczekiwania w kolejce. Nie musimy zastanawiać się, czy uda nam się wyjść z pracy odpowiednio wcześnie, aby zdążyć przed zamknięciem okienka, nie musimy też przemierzać miasta z większą gotówką w torbie.

A jeśli potrzebujesz właśnie gotówki? Specjalnie dla osób, którym zależy wypłacie gotówki, uruchomione zostały pierwsze w Polsce, w pełni automatyczne kantory Fritz Exchange.

Korzyści

Kantory internetowe mają tę przewagę nad bankami i kantorami stacjonarnymi, że pozwalają nam oszczędzać pieniądze podczas każdej transakcji. Kantor Fritz Exchange oferuje klientom spread niższy nawet o kilkadziesiąt groszy w porównaniu z bankami! Oznacza to, że różnica pomiędzy ceną sprzedaży a ceną kupna waluty w kantorach internetowych jest znacznie niższa. Biorąc pod uwagę fakt, że internetowe kantory nie wprowadzają żadnych dodatkowych opłat i prowizji, rozwiązanie to jest wyjątkowo korzystne. Zaoszczędzimy tym więcej, im częściej dokonamy transakcji i na im większe kwoty będą one opiewać.

Kantory internetowe na stałe zaznaczyły swoją obecność na polskim rynku usług finansowych, a ich popularność wciąż rośnie. By przyciągnąć klienta, ich właściciele czuwają nad wysoką jakością obsługi, bezpieczeństwem transakcji i prostotą procedur. Efekt? Coraz częściej zamiast usługi w banku czy kantorze wybieramy usługę przez Internet, oszczędzając w ten sposób czas i pieniądze.

Artykuł sponsorowany

Kategorie: Ciekawostki,

Komentarze (0)