5 korzyści wynikających z faktoringu

Poszukujesz rozwiązania, dzięki któremu bez obaw zachowasz płynność finansową - bez względu na to, z jakim kontrahentem podejmujesz współpracę? Wybierz faktoring - skuteczne narzędzie finansowe, dzięki któremu prowadzenie biznesu będzie bezpieczniejsze. Poznaj jego najważniejsze korzyści i podejmij decyzję.

Faktoring to rozwiązanie, którego istotą jest przejęcie przez faktora (firmę faktoringową) należności wynikających z faktur wystawionych przez faktoranta (przedsiębiorcy). - W efekcie przedsiębiorstwo otrzymuje pieniądze niemal natychmiast, bez konieczności oczekiwania na uregulowanie kwot przez kontrahentów - tłumaczy specjalista z Bibby Financial Services.

1. Dostęp do środków bez oczekiwania na wpłatę od kontrahenta

Ile razy zdarzało się tak, że kontrahent spóźniał się z terminowym uregulowaniem zobowiązania wynikającego z faktury? Biorąc pod uwagę fakt, że w ten sposób może postępować kilku kontrahentów, ryzyko utraty płynności finansowej jest duże.

Decydując się na faktoring, należności wynikające z faktur otrzymujesz niemal natychmiast. Daje ci to solidną poduszkę finansową, która zabezpiecza przed utratą płynności. 

2. Wzrost zdolności firmy do regulowania bieżących zobowiązań

Ile razy zdarzyło się tak, że nierzetelny kontrahent spóźniał się z uregulowaniem należności, więc i twoja firma miała problem z dotrzymywaniem terminów płatności?

Jeśli chcesz uniknąć takiej sytuacji w przyszłości, wybierz faktoring. Dzięki temu, że pieniądze wynikające z należnych faktur otrzymujesz natychmiast, możesz od razu uregulować swoje zobowiązania. Będziesz mieć środki, aby wypłacić pensje pracownikom, zakupić nowy sprzęt, itp. A to wszystko bez konieczności zaciągania kredytów.

3. Większa szansa na rabaty ze strony dostawców

Jeśli chodzi o korzyści faktoringu, możesz negocjować lepsze warunki dostawy towarów, np. od producentów. Dzięki temu, że zobowiążesz się do uregulowania płatności w krótkim terminie, istnieje duża szansa, iż dostawcy będą w stanie zaoferować ci korzystne rabaty cenowe.

4. Większa konkurencyjność na rynku

Jako że zależy ci na szybkiej realizacji płatności za wykonane zlecenia czy sprzedaż towarów, wystawiasz faktury ze standardowym terminem, np. 7-dniowym, 10-dniowym lub 14-dniowym.

Decydując się na faktoring, możesz wystawiać faktury z odroczonym terminem płatności, np. nawet do 60 dni. W ten sposób zwiększasz swoją atrakcyjność wśród konkurentów, dzięki czemu masz większe szanse na współpracę z jeszcze większą liczbą kontrahentów.

5. Brak konieczności prowadzenia działań związanych z odzyskaniem należności

Ile razy zdarzyło się tak, że poświęcałeś wiele czasu na czynności związane z odzyskiwaniem należności po upływie terminu? Ile telefonów wykonałeś? Ile pism ponaglających wysłałeś? Przyznasz, że zajęło to sporo czasu.

Korzyści z faktoringu obejmują również brak konieczności prowadzenia działań, których celem jest odzyskanie należności od nierzetelnego kontrahenta. Wszystkie czynności windykacyjne leżą w gestii faktoranta. Ponadto, jeśli zdecydujesz się na faktoring bez regresu, ryzyko związane z niewypłacalnością kontrahenta zostaje całkowicie wyeliminowane.

Kategorie: Biznes,

Komentarze (0)