Pomóż osobom starszym przetrwać okres kwarantanny. Zostań opiekunką osób starszych

Koronawirus SARS-CoV-2 najbardziej zagraża osobom starszym, dlatego najlepszym dla nich rozwiązaniem jest izolacja domowa. W tym szczególnym czasie seniorzy potrzebują pomocy jeszcze bardziej niż zwykle. Opiekun może bardzo pomóc w przetrwaniu tego okresu.

Czas pandemii jest trudny dla wszystkich, nie tylko dla seniorów, ale także dla osób, które straciły pracę czy nie mogą jej wykonywać i nie zarabiają. Dobrym pomysłem na zarobek może być w obecnej sytuacji wyjazd do pracy w charakterze opiekuna osoby starszej. Z jednej strony jest to realna możliwość zarabiania, a z drugiej ogromna pomoc dla seniora.

Wiele osób ma wątpliwości czy taki wyjazd jest bezpieczny. Wirus jest obecny w całej Europie, zatem przy zachowaniu środków ostrożności jest się tak samo bezpiecznym w kraju i za granicą. Ponadto Niemcy to kraj, w którym opieka zdrowotna jest na naprawdę wysokim poziomie. Agencje pracy pośredniczące w tego typu wyjazdach cały czas rekrutują nowych opiekunów, oczywiście przy zachowaniu określonych zasad dotyczących obsługi kandydatów oraz bezpieczeństwa podróży i pracy. Nie ma także obaw co do powrotu opiekunów do kraju – jeśli mają prawo stałego pobytu, mogą bez problemu wrócić.

Atrakcyjne oferty pracy w charakterze opiekuna osoby starszej można znaleźć na stronie: https://promedica24.com.pl/oferty-pracy/.

Opieka nad osobą starszą podczas pandemii

Wiadomo, że najbardziej narażone na zarażenie i ciężki przebieg choroby COVID-19 są osoby starsze. Dodatkowe czynniki ryzyka to: obniżona odporność, choroby współistniejące przewlekłe (cukrzyca, choroby układu krążenia i oddechowego, nowotwory, otyłość itd.). Jedyną skuteczną formą ochrony przed wirusem jest izolacja. Jednak każdemu seniorowi, a już tym bardziej takiemu, który nawet na co dzień potrzebuje pomocy, może pomóc opiekun. Takim opiekunem może być ktoś z rodziny, ale nie zawsze taka pomoc jest możliwa. Opiekun osoby starszej pomaga w zakresie codziennych czynności, dostarcza leki, robi zakupy, dzięki czemu senior nie musi wychodzić i przebywać w dużych skupiskach. Co ważne w tym czasie, dotrzymuje mu także towarzystwa, więc podopieczny nie czuje się samotny.

Higiena i bezpieczeństwo podczas opieki nad osobami starszymi

Opiekun osoby starszej musi dbać zarówno o bezpieczeństwo seniora, jak i swoje. Przede wszystkim powinien często i dokładnie myć ręce, używając mydła i wody lub środka dezynfekującego na bazie alkoholu o stężeniu min. 70%. Nie powinien dotykać twarzy. Jeśli wychodzi, to powinien zasłaniać usta i nos – dotyczy to przede wszystkim przebywania w miejscach publicznych, gdzie są inni ludzie. Ważne jest także zachowanie odpowiedniego odstępu od innych osób (co najmniej 2 m). Oczywiście zasady te dotyczą także podopiecznego, jeśli ten musi wyjść. Spacery opiekuna z seniorem są jak najbardziej wskazane dla zachowania zdrowia fizycznego i psychicznego – jednak warto wybierać do tego celu tereny spacerowe bardziej odludne niż np. parki czy skwery.

Artykuł sponsorowany

Kategorie: Lifestyle,

Komentarze (0)