Jak wybrać najlepszą szlifierkę do betonu?

Beton to materiał bardzo trudny w obróbce. Dlatego, aby móc go w odpowiedni sposób obrobić, warto wykorzystać specjalną szlifierkę. Na rynku dostępne jest kilka rodzajów tego typu urządzeń. 

Czym jest szlifierka do betonu?

Stosując zwyczajną szlifierkę, aby obrobić betonową podłogę, można trwale uszkodzić sprzęt. Dlatego ważne jest to, aby postawić na specjalistyczny sprzęt.  Firmy zajmujące się budownictwem wykorzystują w swojej pracy specjalne szlifierki do betonu, które różnią się od siebie konkretnymi parametrami, a także rozmiarami i dodatkowymi funkcjami. 

Parametry maszyn do szlifowania betonu

Maszyny do szlifowania betonu różnią się od siebie różnymi parametrami. Przede wszystkim, warto zaznaczyć, że im większa będzie prędkość obrotowa, tym efektywniejsza i szybsza praca. Możliwość regulacji obrotów jest bardzo istotna, ponieważ w przypadku niektórych materiałów konieczne jest przeprowadzenie delikatniejszej obróbki.  Bardzo ważne jest także to, aby szlifierka posiadała specjalny system zabezpieczeń przeciwpyłowych. W trakcie pracy urządzeniem generowana jest wielka ilość kurzu, dlatego możliwość jego odsysania pozwala zachować idealną czystość w miejscu pracy.  Poszczególne modele szlifierek mogą się także od siebie różnić rozmiarem stopy, która powinna być dopasowana do powierzchni obróbki. Nie zawsze zasada "im większe, tym lepsze" działa. 

Jaki rodzaj szlifierki sprawdzi się najlepiej?

Na rynku dostępne jest kilka rodzajów szlifierek do betonu. Zamiast kupować – można wypożyczyć taki sprzęt na przykład na stronie https://www.jpd.com.pl/wynajem/prace-ogolnobudowlane/prace-wykonczeniowe. Bardzo ciekawą możliwością jest szlifierka planetarna. Taki sprzęt świetnie się sprawdza do przeprowadzania renowacji wszelkich posadzek betonowych. Można go wykorzystać do usuwania starych warstw żywicy, farby czy innego rodzaju zanieczyszczeń. Używając tego typu szlifierki, można także pozbyć się wszelkich nierówności oraz innego typu chropowatości. Kolejną możliwością jest szlifierka kątowa. Urządzenie to działa ręcznie i zwykle przy jego pomocy przycina się twarde materiały. Można także przy jej pomocy nacinać beton i go polerować. Ostatnim rozwiązaniem jest szlifierka oscylacyjna. Urządzenie to umożliwia komfortowe wykończenie ścian. Można także obrabiać nią inne powierzchnie płaskie. Przy pomocy szlifierki oscylacyjnej wykonuje się ruchy wahadłowe, które wyróżniają się bardzo niewielką amplitudę drgań. Podczas zakupu trzeba zwrócić szczególną uwagę na wymiary stopy, a także na liczbę oscylacji.

Artykuł partnera

Kategorie: Dom,

Komentarze (0)