Konto dla firm? Nest Bank prezentuje ofertę rachunków firmowych

Założenie i prowadzenie firmowego konta może być bezpłatne i zarazem wygodne. Nest Bank oferuje BIZnest Konto wszystkim mikroprzedsiębiorcom, którzy chcą optymalizować koszty prowadzenia firmy. Dzięki niemu, zaoszczędzą oni czas i pieniądze. Założenie konta, prowadzenie go, a także wypłaty w bankomatach w Polsce i przelewy krajowe są w jego ramach bezpłatne.

Jakie kryteria powinno spełniać konto dla firm?

Efektywne prowadzenie firmy wymaga od jej właściciela optymalizacji działań biznesowych, m.in.: wybierania rozwiązań, które będą najbardziej funkcjonalne, oraz minimalizowania kosztów prowadzenia działalności gospodarczej. Przedsiębiorca, któremu zależy na dostarczaniu najlepszych produktów i usług, a co za tym idzie na zaufaniu klienta, nie będzie szukał oszczędności w obszarach warunkujących jakość wytwarzanych przez siebie dóbr. Powinien on raczej przeanalizować koszty, które choć niezbędne dla utrzymania przedsiębiorstwa, nie są bezpośrednio związane z produktami i usługami. Do takich należą chociażby opłaty związanie z dokonywaniem niezbędnych operacji finansowych np.: prowadzeniem konta, wykonywaniem przelewów i opłacaniem faktur. Poszukiwanie tego rodzaju oszczędności nabiera szczególnego znaczenia w przypadku mikroprzedsiębiorstw, które generują stosunkowo nieduże przychody i których właściciele sami prowadzą księgowość. Konto dla takiego przedsiębiorstwa powinno zatem być wygodne i łatwe w obsłudze, tak, aby prowadzący firmę nie musiał spędzać zbyt wiele czasu na dokonywaniu opłat i zarządzaniu rachunkami. Dobrze jest przy tym, jeśli najczęściej wykonywane na nim operacje są zwolnione z opłat.

Darmowe konto dla firm BIZest Konto w Nest Banku

Nest Bank, z którego pełną ofertą można zapoznać się na stronie www.nestbank.pl, jest nową marką na rynku usług finansowych. W 2016 r. marka ta zastąpiła dotychczasowe marki FM Bank PBP oraz Bank SMART i BIZ Bank. Oferta banku skierowana jest przede wszystkim do klientów detalicznych. Nest Bank to jednak także bank dla firm, a przede wszystkim mikroprzedsiębiorstw. Bank oferuje im BIZNest Konto. Posiadacze tego konta nie płacą za:

- założenie i prowadzenie go,

- wydanie i używanie karty płatniczej Visa Business,

- wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce,

- wpłaty gotówki we wpłatomatach sieci Euronet,

- europejskie przelewy internetowe SEPA.

Przede wszystkim jednak w ramach konta darmowe są internetowe przelewy krajowe, m.in. do urzędu skarbowego (US) i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS), czyli najczęściej wykonywane przez przedsiębiorców operacje bankowe. Miłym dodatkiem do karty Visa Business są natomiast promocje i zniżki dla jej posiadaczy. Posiadacze konta w Nest Banku mogą również starać się o kredyt na rozwój działalności gospodarczej. Maksymalna kwota takiego kredytu to 300 000 zł, a maksymalny okres spłaty to 144 miesiące, czyli aż 12 lat.

BIZnest Konto to nie tylko oszczędność, ale też wygoda i mobilność

Drugie ważne kryterium wyboru konta dla firm to wygoda i łatwość dokonywania operacji za jego pośrednictwem. Konto firmowe w Nest Banku można założyć nawet w 15 minut przez Internet. Można jednak zrobić to także przez kuriera albo w placówce bankowej. Dostęp do konta możliwy jest z urządzeń mobilnych (smartfonów i tabletów). Dzięki temu przedsiębiorca w każdej chwili i z każdego miejsca może kontrolować stan konta, planować wydatki i dokonywać opłat. Po zainstalowaniu aplikacji Nest Bank może on w ten sposób regulować rachunki i faktury. Dotyczy to nie tylko dokumentów otrzymanych w formie elektronicznej. Faktury papierowe można opłacać poprzez zeskanowanie ich kodu QR.

Jedną z funkcjonalności konta jest również możliwość wykonywania przelewów na e-mail i sms. Nie trzeba zatem mieć numeru konta osoby, której chce się przelać pieniądze, wystarczy znać jej numer telefonu i adres e-mailowy. Kolejnym udogodnieniem jest usługa bankowości głosowej. Logowanie się do konta, sprawdzanie salda rachunku oraz historii operacji można dokonywać za pomocą poleceń głosowych, co jest wygodne przede wszystkim dla przedsiębiorców, których praca wymaga częstych i długich podróży, np. osób pracujących jako przedstawiciele handlowi i medyczni lub kurierzy i dostawcy.

Ze szczegółami oferty BIZnest Konta, dla firm, można zapoznać się na: https://www.nestbank.pl/biznes/konta/biznest-konto.html

Artykuł sponsorowany

Kategorie: Biznes,

Komentarze (0)