Jakie oświetlenie dobrać do salonu?

Oświetlenie w salonie odgrywa istotną rolę – oprócz wydzielenia poszczególnych stref, wydobywa ukryte piękno zdobnych i prostych detali. Lampy wybrane w duchu nowoczesności, a co za tym idzie, również funkcjonalności zapewniają klimat wnętrza, które skłania do wypoczynku i relaksu. Salon to wielofunkcyjne pomieszczenie, dlatego też podkreślenie stylu aranżacji jest kluczowym aspektem tego typu przestrzeni. Jakie oświetlenie dobrać do salonu? Podpowiadamy w artykule!

Króluje wielofunkcyjność!

Podczas projektowania i samego wykańczania salonu mamy swoją wizję na temat wielofunkcyjności. Pomieszczenie to bowiem służy do różnych celów – wspólnego oglądania filmów, indywidualnego relaksu, przyjmowania gości, czy jedzenia posiłku w rodzinnym gronie. Podczas wyboru oświetlenia warto uwzględnić wyżej wymienione aspekty.

Coraz częściej estetyczni maniacy stawiają na proste kształty i zwarte bryły, dlatego też salon łączy się z kuchnią, przy okazji pełniąc również funkcję jadalni. Jak wiemy, jedna lampa zawieszona pośrodku tej przestrzeni nie będzie odpowiednim rozwiązaniem. Rozmieszczenie wielu różnorodnych lamp i punktów świetlnych sprawi, iż aranżacja wnętrza nabierze charakteru – dopasujemy styl, klimat oraz wydzielimy odpowiednie strefy. Wniosek? Na ilości źródeł światła w salonie nie oszczędzamy!

Salon dobrze oświetlony

Zanim przystąpisz do aranżacji salonu, najpierw sprawdź sklep z lampami Azzardo.com.pl. Tam natkniesz się nie tylko na nowoczesne odsłony żyrandoli, czy punktów świetlnych, ale również otrzymasz funkcjonalne oświetlenie, które w tej przestrzeni zagra pierwszoplanową rolę.

Ile razy napatrzyłaś się na wręcz nieśmiertelny, wieloramienny żyrandol? Prawdopodobnie aż do znudzenia. Ten zamontowany w środkowej części sufitu sprawiał, iż spostrzegawcze oko gości i domowników skupiało się jedynie na nim. Salon ma przecież swoje tajemnicze zakątki, z których warto wydobywać ukryte piękno. Rozproszenie kinkietów, lamp stojących i wiszących po całym pomieszczeniu sprawi, iż osiągniemy komfort nie tylko odpowiedni do wypoczynku, ale również dla naszych oczu.

Zadaniem opraw i innych źródeł światła jest równomierne oświetlenie całego wnętrza, które skupia wokół siebie wszystkich domowników każdego dnia. Nie musi być to tylko jeden standardowy żyrandol. Aktualnie możesz natknąć się na lampy wiszące, plafoniery, reflektorki na szynach i linach oraz halogeny odpowiednio osadzone w suficie.

Jak dobrać oświetlenie do salonu?

Wiele osób udaje się do sklepu lub przeszukuje internetowe półki, zaznacza to, co wpadło im w oko i koniec. To błąd! Przede wszystkim oświetlenie do salonu wybieramy poprzez pryzmat kształtu i wielkości pomieszczenia. W niewielkiej przestrzeni projektanci wnętrz stawiają na jedno źródło światła umieszczone centralnie oraz parę lampek stojących. Natomiast w salonie o dużej powierzchni należy zadbać o kilka równomiernie rozmieszczonych źródeł światła. Co ciekawe, jeśli nasza przestrzeń do wypoczynku i wspólnego spędzania czasu ma nisze lub tajemnicze kąciki, również należy je wyposażyć w odpowiednio dobrane oświetlenie – najlepiej z regulacją natężenia światła. 

 

Materiał zewnętrzny

Kategorie: Dom,

Komentarze (0)