Dotacja na założenie firmy z powiatowego urzędu pracy – jak się o taką starać?

Jesteś zdecydowany otworzyć firmę, ale nie masz środków na zakup niezbędnych maszyn? Po uzyskaniu statusu osoby bezrobotnej, możesz starać się o dotację ze środków unijnych. Dowiedz się więcej.

Dlaczego warto się zarejestrować w urzędzie pracy?

Zdecydowałeś się założyć firmę? Masz pomysł, dzięki któremu mógłbyś mieć pracę nie tylko ty, lecz także inne osoby? Jeżeli na razie jesteś osobą bezrobotną, to jak najszybciej powinieneś zarejestrować się w urzędzie pracy. Dlaczego? Powodów jest kilka. Nawet, gdy nie wierzysz, że urzędnicy pomogą ci znaleźć zatrudnienie, to musisz wiedzieć, że mając status osoby bezrobotnej, sporo zyskasz. Mowa o:

  • ubezpieczeniu zdrowotnym – to jeden z najczęstszych powodów, dla których osoby pozostające bez pracy decydują się zarejestrować w najbliższym urzędzie pracy,
  • możliwości wzięcia udziału w licznych szkoleniach – urzędy pracy otrzymują pieniądze na organizację m.in. kursów językowych,
  • możliwości pozyskania środków na otwarcie własnej firmy – to idealne rozwiązanie z punktu widzenia osób przedsiębiorczych, które są zainteresowane stworzeniem sobie miejsca pracy.

Powyższe powody to oczywiście nie wszystkie, dla których warto zdecydować się zdobyć status osoby bezrobotnej, ale z pewnością najważniejsze.

Jeżeli chcesz otrzymać wsparcie w postaci dotacji ze środków unijnych na otwarcie firmy, to rejestracja w powiatowym urzędzie pracy będzie niezbędna.

Jak wygląda staranie się o dotację?

Aby otrzymać dotację ze środków unijnych na otwarcie firmy, będziesz musiał wypełnić wniosek i – jeżeli będzie to konieczne – dołączyć do niego załączniki. Na tym etapie przyda się posiadanie nawet szkicu biznesplanu. Mając taki, uzupełnienie wniosku będzie znacznie łatwiejsze.

Jeżeli twój wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie, to otrzymasz wsparcie, o które zawnioskowałeś. Maksymalna kwota dotacji wynosi 24 000 zł. Pozyskane środki będziesz mógł przeznaczyć m.in. na:

  • inwestycje w środki trwałe,
  • zakup wartości niematerialnych i prawnych,
  • pokrycie kosztów związanych z otwarciem firmy.

Po sfinalizowaniu poszczególnych transakcji, będziesz musiał rozliczyć się z otrzymanej dotacji. W tym przypadku warto skorzystać z pomocy specjalistów – osób mających doświadczenie w rozliczaniu takich środków.

Gdzie znajdziesz informacje o dotacjach i preferencyjnych kredytach dla przedsiębiorców?

Skoro jesteś osobą zainteresowaną dotacją ze środków unijnych na otwarcie firmy, to musisz wiedzieć, gdzie znajdziesz szczegółowe informacje o takich wsparciu. Poza punktami informacyjnymi, powinieneś zajrzeć również na tę stronę internetową: https://www.ideabank.pl/dotacje-na-zalozenie-firmy-z-powiatowego-urzedu-pracy. Znajdziesz tam listę dotacji, które są przeznaczone nie tylko dla osób otwierających firmę, lecz także dla tych, którzy już prowadzą działalność gospodarczą.

Prowadząc firmę, również możesz starać się o bezzwrotną dotację lub kredyt na preferencyjnych warunkach. Pamiętaj o tym – w ten sposób możesz być bardziej konkurencyjny i tym samym lepiej radzić sobie na rynku niż pozostałe podmioty działające na rynku. Zapamiętaj powyższy adres i skorzystaj ze zgromadzonych tam informacji, szukając optymalnego dla prowadzonego biznesu wsparcia finansowego.

 

Materiał zewnętrzny

Kategorie: Biznes,

Komentarze (0)