O firmie Amazon Inc.

Amazon to amerykańska organizacja, jedna z największych firm na świecie, która sprzedaje wszelkiego rodzaju towary i usługi za pośrednictwem Internetu. Jest również liderem w sprzedaży produktów masowych poprzez serwisy internetowe.
Założona w 1994 roku, do dziś pozostaje liderem na swoim rynku i wpływa na zachowania setek firm znajdujących się pod nią. Twórcą tej wielkiej firmy był Joseph Bezos, który zaczynał od małego w 1995 roku. Otworzył internetową giełdę, na której handluje się książkami i komiksami.

Trzy lata później sklep rozszerzył swoje usługi i zaczął sprzedawać płyty muzyczne, a kilka miesięcy później wszelkiego rodzaju produkty wideo. Obecnie serwis Amazon oferuje 34 kategorie produktów. Począwszy od e-booków Kindle i sprzętu AGD, po zabawki dla dzieci, żywność i ubrania. Jak można zauważyć lista usług jest bardzo zróżnicowana, tak samo jak wielkość firmy i jej funkcjonalna kadra, która była w stanie zająć wszystkie kluczowe pozycje na rynku internetowym.

Wszystko zaczęło się w Ameryce, jednak Amazon prowadził aktywną politykę wdrażania swoich usług w innych krajach rozwiniętych. W Japonii, Włoszech, Niemczech, Wielkiej Brytanii i innych krajach wysoko rozwiniętych istnieją tzw. klony narodowe.

Jedną z cech charakterystycznych tego sklepu internetowego jest to, że każdy klient może zostawić swoją opinię o zakupionym towarze i ocenić go. System ten pomaga wybrać towary dobrej jakości, które zasługują na to, aby znaleźć się w czołówce najlepszych i najbardziej pożądanych pozycji. Jednocześnie, za pomocą negatywnych opinii, można odfiltrować towary o niskiej jakości lub nie odpowiadające standardom państwowym.

Jeden z pierwszych Amazon. Com udało się rozeznać w Internecie, aby odwołać się do najszerszej publiczności, która nie musi nawet wychodzić z domu i wstawać z krzesła, aby zamówić produkt i otrzymać go z pomocą usługi dostawy prosto pod drzwi. Liczba przedmiotów jest większa niż może pomieścić magazyn. W Internecie, on rzeczywiście nie potrzebuje. Produkty nie stoją bezczynnie na półkach. Jest to główna zaleta serwisu Amazon.

Kategorie: Biznes,

Komentarze (0)