Dlaczego warto współpracować z europejską agencją pracy?

​W życiu każdej firmy przychodzi taki moment, kiedy dostępna kadra pracownicza okazuje się niewystarczająca. Zatrudnienie nowych pracowników wiąże się jednak z koniecznością przeprowadzenia rekrutacji, wstępnej selekcji kandydatów oraz wyboru spośród nich tych najlepszych, którzy w pełni spełniają wymagania przyszłego pracodawcy. W tym wymagającym zadaniu firmy są wspierane przez profesjonalistów w zakresie zatrudniania pracowników, czyli agencje pracy.

Agencja pracy i jej wsparcie w procesach rekrutacyjnych

Agencja pracy to profesjonalny podmiot, którego podstawowym zadaniem jest wspieranie przedsiębiorców w naborze nowych pracowników do ich firm. Zadaniem takich firm jest dokładne zapoznanie się z wymaganiami klienta, opracowanie oferty zatrudnienia oraz umieszczenie ogłoszeń w miejscach, w których znajdą je potencjalni kandydaci. Następnie agencja pracy weryfikuje napływające zgłoszenia, ocenia kwalifikacje oraz doświadczenie kandydatów i zaprasza wybranych z nich na rozmowy kwalifikacyjne.

Najlepsze podmioty, do których należy europejska agencja pracy Smart Solutions, nie zdają się wyłącznie na informacje udzielone przez kandydatów, lecz organizują dodatkowe testy kompetencji, które w praktyce weryfikują ich predyspozycje do podjęcia zatrudnienia na konkretnym stanowisku. Testy mają na celu sprawdzenie czy informacje zawarte w CV oraz udzielone w czasie rozmowy z rekruterem znajdują potwierdzenie w rzeczywistości, co pozwala już na tym etapie wyeliminować tych kandydatów, którzy nie posiadają kwalifikacji na odpowiednio wysokim poziomie.

Jak agencja pracy Smart Solutions pomaga klientom w rekrutacji?

Każda agencja pracy działająca na rynku określa własne zasady współpracy. Zdecydowana większość z nich oferuje wsparcie w rekrutacji pracowników miejscowych. Firmy, które nie lubią ograniczeń i chcą mieć możliwość wyboru najlepszych kandydatów nie tylko z kraju, ale i całej Europy, powinny skorzystać z usług podmiotu działającego w modelu paneuropejskim. Doskonałym przykładem takiej firmy jest wspomniana wyżej brytyjska agencja pracy Smart Solutions, której jeden z oddziałów działa na terenie Polski. Agencja specjalizuje się w wyszukiwaniu pracowników zarówno do pracy długo-, jak i krótkoterminowej.

Agencja pracy Smart Solutions szczególną wagę przywiązuje do jakości współpracy na linii agencja-klient. Proces rekrutacji zawsze poprzedza spotkanie z przedstawicielem firmy, w czasie którego rekruterzy zapoznają się z wymaganiami klienta, udzielają niezbędnych informacji na temat przebiegu całego procesu oraz opracowują profil tzw. kandydata idealnego. Następnie publikowane są ogłoszenia, a napływające kandydatury weryfikowane pod względem zgodności z wymaganiami firmy. Podczas rozmów kwalifikacyjnych, na które zapraszani są najlepsi kandydaci, odbywają się dodatkowe testy sprawdzające predyspozycje kandydatów. Cały proces zwieńcza natomiast zaprezentowanie klientowi wybranego kandydata oraz jego wdrożenie do obowiązków zawodowych, o co na życzenie firmy również może zadbać agencja pracy Smart Solutions.

Artykuł partnera

Kategorie: Biznes,

Komentarze (0)