Urządzenia biznesowe, które przydadzą się w nowoczesnym biurze

Aranżacja i wyposażenie nowoczesnego biura to spore wyzwanie. Podpowiadamy, jakie urządzenia wybrać, by miejsce pracy było komfortowe, profesjonalne i funkcjonalne.

Komputer, peryferia i akcesoria

Komputer jest podstawowym narzędziem pracy w niemal każdym biurze. W większości przypadków są to urządzenia stacjonarne, rzadziej laptopy lub ultrabooki. Komputery mobilne bywają traktowane w charakterze dodatkowego sprzętu biznesowego, który można zabierać ze sobą, gdy idzie się na spotkanie na mieście lub szkolenie. Przy biurku najczęściej korzysta się ze stacjonarnych komputerów z uwagi na wygodę ich użytkowania oraz możliwość zakupu wydajnej konfiguracji za przyzwoitą cenę.

Komputer to jeszcze nie wszystko. W miejscu pracy bardzo ważna jest ergonomia, dlatego warto zdecydować się na zakup monitorów z funkcją regulacji wysokości oraz nachylenia ekranu. Nie mniej istotny jest wybór ergonomicznej klawiatury, myszy i stosowanie żelowych podkładek pod nadgarstki, co pomaga wygodnie pracować przy komputerze.

Kolejnym urządzeniem, bez którego trudno wyobrazić sobie współczesne i nowoczesne biuro jest drukarka. Modele atramentowe nie są jednak za dobrym wyborem do częstej i intensywnej eksploatacji. Do zastosowań biurowych warto wybrać drukarkę laserową. Drukarki laserowe są oszczędne w eksploatacji, drukują szybko, wydruki nie rozmazują się i są trwałe. https://www.morele.net/komputery/drukowanie-i-skanery/drukarki-laserowe-279/

Sprzęt mobilny

Trudno wyobrazić sobie nowoczesną firmę, której pracownicy bywają na szkoleniach i branżowych eventach i nie dysponują wysokiej jakości urządzeniami mobilnymi. To, jakim sprzętem posługujemy się na spotkaniach wpływa na wizerunek firmy. Właśnie z tego względu warto zadbać o odpowiednie urządzenia mobilne – smartfony, tablety i laptopy. Warto wybierać urządzenia z kategorii premium i biznesowe, a nie tańsze modele multimedialne, które są dedykowane użytkownikom indywidualnym.

Własny serwer

Wiele firm decyduje się na rozwiązanie, jakim jest własny serwer i trzeba przyznać, że jest to dobry wybór, o ile możemy zapewnić odpowiednie pomieszczenie i odpowiednie zasilanie awaryjne oraz zabezpieczenia. https://www.morele.net/komputery/serwery/ Własny serwer umożliwia wewnętrzną archiwizację danych, co w świetle przepisów RODO jest naprawdę dobrym wyjściem. Zanim jednak zaczniemy kompletować komponenty do firmowej serwerowni, warto zadbać o odpowiednie przygotowanie miejsca, w którym umieścimy serwer. Ważna jest odpowiednia wentylacja, wilgotność powietrza oraz zasilanie – najlepiej z awaryjnym akumulatorem, który podtrzyma pracę serwerów na wypadek braku zasilania z sieci.

Wyposażenie recepcji, poczekalni, sali szkoleniowej i pomieszczeń socjalnych także powinno być nowoczesne i funkcjonalne

Niektóre firmy starannie dobierają sprzęt do biura, ale zapominają o tym, jak ważne jest zarówno pierwsze wrażenie, jakie jest kreowane w recepcji lub poczekalni oraz jak istotne jest odpowiednie zaaranżowanie zaplecza dla pracowników.

Dobierając meble, urządzenia i akcesoria do tych pomieszczeń należy zwracać uwagę na ich jakość, by były spójne z wizerunkiem całej firmy i kreowały dobre wrażenie już na pierwszy rzut oka. W wielu nowych przedsiębiorstwach stawia się na połączenie biznesu z rozrywką i tak powstają punkty gamingowe obok recepcji, z których mogą skorzystać pracownicy lub klienci, pokoje socjalne z telewizorem, porządnym ekspresem do kawy i innymi udogodnieniami. To rzeczy, które bezpośrednio nie przekładają się na zyski firmy, ale kreują jej odpowiedni wizerunek, a to zaprocentuje w długofalowym ujęciu.

Nowoczesne firmy nie powinny trzymać się starych schematów i ograniczać wydatków na sprzęt i wyposażenie biur do minimum i szukać oszczędności właśnie na tym polu. Miejsce pracy jest w dużej mierze wizytówką samej pracy i kreuje wizerunek całego przedsiębiorstwa. Warto sięgać po urządzenia i akcesoria dobrych marek i o szerokiej funkcjonalności – to zawsze robi odpowiednie wrażenie i doskonale sprawdza się w praktyce.

Kategorie: Biznes,

Komentarze (0)