Kurier płatność przy odbiorze – dlaczego warto udostępnić usługę klientom?

Przesyłka za pobraniem to jedna z najpopularniejszych opcji płatności za zamówienie. Co czyni to rozwiązanie wartym wprowadzenia do sklepu internetowego? Jak wygląda płatność za przesyłki pobraniowe?

Jak działa płatność za przesyłkę pobraniową?

Przesyłka pobraniowa pozwala odbiorcy na zapłatę za zamówiony towar dopiero w momencie odbioru paczki. Kupujący przekazuje pieniądze kurierowi, a przewoźnik rozlicza się ze sprzedawcą, przelewając na jego konto banko należną sumę. Jeżeli sprzedający udostępnia swoim klientom możliwość opłacenia wartości przesyłki pobraniowej kartą płatniczą, odbiorca może wybrać, czy zdecyduje się uregulować należność gotówką, czy też właśnie kartą.

Bezgotówkowa płatność za przesyłkę za pobraniem – co warto wiedzieć?

Firmy kurierskie idą z duchem czasu i nie stronią od wzbogacania swoich usług o nowoczesne i wygodne rozwiązania. Bezgotówkowa płatność za pobraniem oferowana jest już przez najbardziej liczące się na polskim rynku firmy kurierskie, takie jak DHL Parcel, InPost czy DPD. Współpracujący z tymi podmiotami kurierzy wyposażani są w terminale płatnicze, umożliwiające pobranie należności.

By płacić kartą, odbiorca nie musi używać jej fizycznego, plastikowego nośnika. Transakcję zrealizować można za pomocą kart zapisanych na urządzeniach wyposażonych w moduł NFC, który umożliwia płatności zbliżeniowe, takich jak smartwatche, smartfony czy opaski fitness.

Przesyłka pobraniowa dla sklepu internetowego – czy klienci z niej skorzystają?

Przesyłka pobraniowa to jedna z najbardziej cenionych przez klientów sklepów internetowych form dostawy. Wśród jej najważniejszych zalet wymienia się na przykład większe bezpieczeństwo transakcji – klient nie musi martwić się, że po złożeniu zamówienia i wpłacie pieniędzy na konto bankowe sprzedawcy nie otrzyma swojej przesyłki i będzie musiał zmagać się z długą procedurą odzyskiwania swoich środków. Przeprowadzone przez Gemius badanie „E-commerce w Polsce 2021” wykazało, że aż 41% wszystkich kupujących w sieci przynajmniej raz skorzystało z takiej formy płatności.

Jednocześnie należy zwrócić uwagę na stale utrzymującą się na wysokim poziomie popularność kart płatniczych. Wyniki badania „Płatności bezgotówkowe

oczami Polaków 2021” przeprowadzonego przez Instytut Pollster potwierdzają, że najczęściej wykorzystywaną przez Polaków opcją płatności jest właśnie płatność kartą (64% ankietowanych). Jest to także najpopularniejsza forma transakcji bezgotówkowej (55% respondentów). Wielu klientów woli opłacać swoje przesyłki kartą niż gotówką.

Dlaczego warto udostępnić klientom przesyłkę pobraniową i płatność kartą?

Przesyłki za pobraniem i płatność kartą przy odbiorze paczki mają wiele zalet. By jednak w pełni zrozumieć ich wartość w oczach klientów, warto przyjrzeć się możliwościom, które oferuje. Oto dlaczego przesyłka pobraniowa i płatność kartą u kuriera to opcja, którą zdecydowanie warto udostępnić kupującym.

  • Przesyłka pobraniowa jest dopasowana do preferencji Twoich klientów – wyniki różnych badań rynku e-commerce dobitnie pokazują duże zainteresowanie przesyłkami pobraniowymi oraz popularność płatności kartą. Połączenie obu tych opcji to sposób na lepsze dopasowanie dostawy do potrzeb kupujących i szansa na zwiększenie liczby klientów.
  • Swobodny wybór i wiele możliwości – poszerzenie dostępnych metod dostawy i zapłaty za zamówienie to większa szansa, że dany klient znajdzie wśród nich także preferowaną przez siebie opcję płatności. Aspekt ten ma znaczący wpływ na doświadczenia zakupowe – polepsz je dzięki udostępnieniu przesyłki pobraniowej, szczególnie tej bezgotówkowej.
  • Wygodna opcja płatności – klienci cenią sobie formy płatności, które pozwalają szybko uregulować należność i otrzymać zamówiony towar. Odbiorca paczki będzie mógł przekazać kwotę pobrania kurierowi bez konieczności uprzedniego przeliczania gotówki czy zbierania odliczonej sumy. Jeśli klient na co dzień nie korzysta z tradycyjnego papierowego pieniądza, teraz może opłacić zamówienie bez udawania się do bankomatu.
  • Bezpieczeństwo transakcji i przekazania należności – dostępna przesyłka pobraniowa to sposób na budowanie zaufania do Twojej marki. Dzięki niej nowi klienci sklepów internetowych nie muszą obawiać się, że sprzedawca nie wywiąże się z umowy i nie wyśle towaru po otrzymaniu środków. Płatność bezgotówkowa to z kolei dobra alternatywa dla banknotów ze względu na możliwość przeprowadzenia transakcji bezdotykowej, co ma niebagatelne znaczenie w czasach epidemii.

Artykuł partnera

Kategorie: Ciekawostki,

Komentarze (0)