Scout Gaming Group odnotowuje wzrost przychodów o 69% w czwartym kwartale 2020 roku.

Scout Gaming Group jest licencjonowanym i regulowanym dostawcą B2B w zakresie codziennych sportów fantasy i rozwiązań w zakresie zakładów. Jest to lider w Europie i ma na swojej liście klientów jednych z największych operatorów internetowych. Scout Gaming Group  jest notowany na giełdzie Nasdaq OMX Stockholm First North. Siedziba firmy znajduje się w Bergen w Norwegii, a oddział technologiczny we Lwowie na Ukrainie.

Spore zyski i znaczna poprawa sytuacji finansowej firmy.

Ostatni kwartał 2020 roku był dla Scout Gaming Group o wiele lepszy pod względem wyników niż rok poprzedni. Zacznijmy od tego, że EBITDA poprawiła się z -8.1 miliona SEK do -5,8. Jest to zatem poprawa o 2.3 miliona Koron szwedzkich, co po przeliczeniu na złotówki daje nam lekko ponad milion. Warto również zaznaczyć, że przepływy pieniężne z działalności operacyjnej poprawiły się z -2.6 mln SEK do 0.2 mln SEK. W ramach ścisłości wyjaśnijmy również, czym jest EBITDA. Rozwinięcie angielskiego skrótu w łatwy sposób może wyjaśnić to pojęcie (earnings before interest, taxes, depreciation and amortization), lecz nasza definicja mówi, że EBITDA to nic innego jak zysk operacyjny przedsiębiorstwa przed potrąceniem odsetek od zaciągniętych zobowiązań oprocentowanych (kredytów, obligacji), podatków i tym podobnych.

O blisko 135% wzrósł wskaźnik obrotu operatorów Scout Gaming Group, który wyniósł 2436 w czwartym kwartale 2020 roku. Przychody w całym roku kalendarzowym wyniosły natomiast 46,9 mln SEK i były o 26% wyższe od roku poprzedniego.

„Zaktualizowaliśmy naszą wewnętrzną ocenę potencjalnej wielkości europejskiego rynku gier typu fantasy sports i obecnie szacujemy, że wynosi on od 5,5 do 7 mld SEK na poziomie przychodów brutto z gier, co oznacza około 2-3% całego rynku gier online w Europie - powiedział dyrektor generalny Scout Gaming - Andreas Ternström - to atrakcyjny rynek i robimy wszystko, co w naszej mocy, aby umocnić i rozszerzyć naszą pozycję na konkurencję” - dodał.

W jaki sposób Scout Gaming Group uzyskało takie dochody?

Dochody firmy bazują głównie na działaniu ich partnerów, a ci w ostatnich miesiącach roku przeżywali prawdziwy rozkwit, głównie dzięki slotom online i ich rosnącej popularności. Czym jednak są sloty online? Są to inaczej automaty do gier hazardowych, w których możemy wiele zyskać, lecz również wiele stracić. Gra opiera się głównie na szczęściu, choć wiele osób ma różnego rodzaju taktyki. Jednym z najpopularniejszych elementów tej formy rozrywki definitywnie są jackopty, które opiewają często na kilkumilionowe kwoty.  Kuszą one graczy potencjalnymi szansami na zwycięstwo, które może odmienić życie o 180 stopni.

Sloty praktycznie nie różnią się od swoich odpowiedników w realnym świecie, które możemy znaleźć w wielu barach, kasynach czy restauracjach. Oczywiście w internecie nie możemy dotknąć maszyny, własnoręcznie wrzucić monety oraz pociągnąć za dźwignię, lecz cała reszta jest oddana w zadowalającym stopniu. Są liczne efekty dźwiękowe, animacje, łatwy i przejrzysty interfejs, a wygrać może każdy, kto zaopatrzy się w spory zapas szczęścia i cierpliwości. Gra sprzed ekranu swojego komputera lub laptopa ma również swoje plusy, gdyż rozgrywka może się toczyć w wybranym przez nas miejscu. Nie musimy zatem nawet wstawać z łóżka czy fotela, by oddać się ciekawej rozrywce. Warto również wspomnieć, że w internecie sloty bardzo często oferują opcję gry automatycznej, którą gracz może wedle własnych potrzeb konfigurować. Pozwala to zatem totalnie odejść od monitora, a pieniądze zawierzane są sztucznej inteligencji, która będzie starała się je pomnożyć.

Kategorie: Biznes,

Komentarze (0)