Ekologia w nowoczesnej pralni chemicznej

Świat pędzi ku nowoczesności, cenimy to, co jakościowe i pozytywnie odpierane przez społeczeństwo. Nieustanny rozwój i nowoczesne technologie zapewniają ludziom lepsze, wygodniejsze życie, ale często budzą również wiele wątpliwości, czy dane wynalazki faktycznie służą dobru ludzkości. Ze względu na mnogość zagrożeń, zanieczyszczeń i czynników nie do końca przyjaznym człowiekowi, a zwłaszcza środowisku wybieramy to, co ekologiczne, zdrowe i modne. Nie chodzi tutaj jedynie o jedzenie, sposób życia czy przyzwyczajenia, ale także o inne potrzeby fizjologiczne jak na przykład higiena. Czystość i lad to podstawa życia, dlatego każdy z nas wie, jakie znaczenie mają czynności typu sprzątanie czy właśnie pranie. Schludny wygląd to przede wszystkim czyste, zadbane ubranie, o które musimy szczególnie zadbać. W dobie powszechnego zabiegania, często decydujemy się na usługi specjalistycznych prali, które dokładnie wiedzą jak zadbać o dany rodzaj tkaniny. Dużą popularność w takich usługach osiągnęły pralnie chemiczne, jednak wciąż wiele osób zastanawia się, czy stosowane w nich metody czyszczenia są ekologiczne.

Czy nowoczesność równa się ekologia?

Z pewnością tak. Nowe sposoby opracowywane przez wyspecjalizowane zespoły technologów tworzone są z myślą o zachowanie najlepszych zasad bezpieczeństwa zarówno dla człowieka, jak i środowiska naturalnego. Pralnia chemiczna taj jak głosi jej nazwa bazuje na środkach chemicznych niezależnie od tego czy wykonuje pranie na mokro czy sucho. Nowoczesne pralnie chemiczne inwestują w sprzęt oraz środki, tak, aby ich usługi można było określić mianem ekologicznych. Istotny jest w tym przypadku dobór technologii, która zagwarantuje największy poziom bezpieczeństwa. Liczy się zastosowanie odpowiedniego rozpuszczalnika oraz wykonanie prania w hermetycznym i bezwylotowym agregacie piorąco-suszącym. W ten sposób żadne opary nie wydostają się na zewnątrz, a te, które powstały w trakcie czyszczenia są wymrażane w procesie suszenia. Dzięki takiej technologii cały proces jest w pełni bezpieczny i przyjazny, a sama pralnia chemiczna może być nazywana ekologiczną.

Rozpuszczalniki stosowane w nowoczesnych praniach chemicznych

W drodze badań i licznych testów naukowcy starali się stworzyć taki rodzaj rozpuszczalników, który będzie jak najbardziej bezpieczny dla ludzkiego organizmu. Postawiono, więc na nowe, węglowodorowe rozpuszczalniki, które okazały się bezpieczne dla środowiska. Wśród nich najczęściej wybierany i stosowany w pralniach chemicznych jest Hydrocarbon. Przede wszystkim idealnie sprawdza się w czyszczeniu tkanin delikatnych i nie powoduje odbarwień oraz nie pozostawia zagnieceń, plam i załamań na tkaninie. Nie pozostawia nieprzyjemnego zapachu a ubrania są miękkie i łatwiej się prasują. Jest najbardziej przyjaznym dla środowiska rozpuszczalnikiem chemicznym. W niektórych pralinach chemicznych można spotkać także metody czyszczenia przy pomocy czterochloroetylenu, zwłaszcza plam pochodzenia organicznego. Proces prania przebiega wówczas w specjalnych agregatach, dzięki czemu powstałe szkodliwe opary są całkowicie neutralizowane. Rozpuszczalnik bardzo szybko wysycha nie pozostawiając przykrego zapachu ani plam.

Nowoczesny system i technologia

Nowoczesne pralnie chemiczne stawiają na technologie zapewniające najwyższą jakość oferowanych usług jak również bezpieczeństwo przy ich wykonywaniu. Do najczęściej wybieranych metod należy czyszczenie przy pomocy systemu K4, który jest wyjątkowo bezpieczny i przyjazny dla środowiska. Z wykorzystywanych tutaj środków rozpuszczających wyeliminowano halogen. Jego stosowanie nie powoduje żadnych zagrożeń dla zdrowi człowiek, a także nie zanieczyszcza podłoża gruntowego, wody ani powietrza.

Drugim ekologicznym sposobem czyszczenia stosowanym w nowoczesnych pralniach chemicznych jest w pełni ekologiczna technologia GreenEarth. Metoda jest o tyle ekologiczna, że wykorzystywany tutaj środek czyszczący produkowany jest z surowców naturalnych, czyli z piasku i kamionki. Efekty czyszczenia dorównują tym osiąganym podczas wykorzystania rozpuszczalników chemicznych. Ponadto cechuje ją brak nieprzyjaznego zapachu i pełna ochrona tkanin nawet tych bardzo delikatnych jak jedwab i wełna.

Coraz więcej pralni stawia na ekologiczne rozwiązania, dzięki którym zapewniają wysoką, jakość oferowanych usług, ale przede wszystkim przyjazny stosunek do środowiska naturalnego. Nowoczesne rozwiązania technologiczne zapewniają lepsze efekty czyszczenia, ale przede wszystkim sprawiają, że pralnie chemiczne są coraz bardziej ekologiczne.

http://www.sovrana.pl/

Materiał partnera zewnętrznego

Kategorie: Lifestyle,

Komentarze (0)