Mzuri CFI 1: zyski z inwestycji na poziomie 20 proc. rocznie

Mzuri CFI 1, pierwsza polska spółka grupowego inwestowania w nieruchomości przeznaczone na wynajem, zakończyła drugi etap inwestycji. Obok kamienicy w Łodzi przy ulicy Targowej 55 zrewitalizowanej w ubiegłym roku przez spółkę, wybudowano nowy budynek wielorodzinny z mieszkaniami na wynajem. Jedna z pierwszych deweloperskich inwestycji Mzuri CFI przyniosła zyski na poziomie 20 proc. rocznie.

Budowę „Nowej Targowej” zrealizowano przy wykorzystaniu kapitału na poziomie 1,15 mln złotych, pochodzącego od 43 inwestorów indywidualnych. 6 czerwca 2018 r. Walne Zgromadzenie Udziałowców zaakceptowało rekomendację zarządu o wypłacie zysku dla inwestorów indywidualnych na poziomie 19,7 proc. w skali roku przy zaangażowaniu kapitału inwestorów przez 14 miesięcy.

– Sukces Mzuri CFI 1 przekroczył nasze oczekiwania. Cieszymy się, że jedna z naszych pierwszych deweloperskich inwestycji przyniosła tak wysokie zyski, jak również pozwoliła nam wzbogacić nasze doświadczenie, dotychczas bazujące przede wszystkim na rewitalizacji kamienic. Już teraz realizujemy kolejne projekty deweloperskie, m.in. w Warszawie, Lublinie, Krakowie oraz Gliwicach – mówi Roland Caban, kierownik projektu z Mzuri Investments.

„Nowa Targowa” to czterokondygnacyjny budynek o powierzchni mieszkalnej 447 m2, wybudowany w 2018 roku na działce przylegającej do kamienicy z początku XX-wieku, zrewitalizowanej w latach 2016-2017 przez Mzuri CFI 1. Nowy budynek został oddany do użytkowania w maju 2018 r., a poszczególne mieszkania są obecnie wykańczane i wyposażane „pod klucz” dla przyszłych najemców. Lokale trafią do oferty najmu już w lipcu 2018 r. Wszystkie lokale znalazły swoich nabywców jeszcze w 2017 roku – są nimi inwestorzy prywatni, którzy nabyli lokale z myślą o ich wynajmowaniu z pomocą Mzuri.

Kondycja rynku nieruchomości

W grudniu 2014 Grupa Mzuri uruchomiła pierwszą spółkę celową opartą na idei crowdfundingu, która umożliwiała grupowe inwestowanie w nieruchomości osobom dysponującym nawet relatywnie niewielkim kapitałem – od 10 tys. zł. Spółka pozyskała kapitał w wysokości 1,5 mln zł na zakup oraz remont kamienicy przy ul. Targowej 55 (tzw. „Starej Targowej”), a następnie sprzedaż mieszkań przeznaczonych na wynajem. Obiekt został oddany do najmu w czerwcu 2017. Część inwestorów indywidualnych postanowiła zrealizować zysk na tamtym etapie, osiągając rentowność z zaangażowanego kapitału na poziomie 13,6 proc. w skali roku. Pozostali w spółce inwestorzy zaangażowali swój dotychczasowy kapitał ze „Starej Targowej” w realizację drugiego etapu inwestycji, tzw. „Nowej Targowej”.

Mzuri CFI 1 to pierwsza z dotychczas sześciu spółek Grupy Mzuri uruchomiona w ramach inicjatywy Mzuri CFI opartej na idei crowdfundingu. Do dziś spółki Mzuri CFI zebrały 25 mln zł kapitału, który został ulokowany zarówno w projektach deweloperskich (Mzuri CFI 1, 4 oraz 6), flippingowych (Mzuri CFI Alfa), rentierskich (Mzuri CFI 2) jak i rewitalizacyjnych (Mzuri CFI Łódź).

– Świetny wynik inwestycji „Nowa Targowa” jest potwierdzeniem, że koncepcja Mzuri CFI to skuteczne narzędzie do inwestowania w rynek nieruchomości mieszkaniowych na wynajem przy  relatywnie niskim ryzyku. Obecnie pracujemy nad uruchomieniem kolejnych spółek deweloperskich, które będą realizowały projekty typu „greenfield”, jak i rozwojem projektów rewitalizacyjnych – po Łodzi kolejna spółka tego typu będzie powołana dla Górnego Śląska. Zapraszamy także do współpracy deweloperów z rynku mieszkaniowego oraz tzw. rynku mikroapartamentów do współpracy przy wspólnych projektach budowlanych, w których Mzuri CFI może być odbiorcą gotowych bloków na wynajem. – dodaje Jan Dziekoński, dyrektor projektów strategicznych Grupy Mzuri, odpowiedzialny za spółki Mzuri CFI.

Kategorie: Sprzedaż,

Komentarze (0)