Broker CFD - jak wybrać dobrze?

Każdy potencjalny inwestor myślący poważnie o rozpoczęciu przygody z handlem kontraktami CFD, musi świadomie wybrać brokera. To bez wątpienia kluczowa decyzja, której nie wolno lekceważyć. Sprawdź zatem, co warto wiedzieć przed podjęciem ostatecznej decyzji i czym się kierować w wyborze?

Jakie cechy posiada rzetelny broker CFD?

Godny zaufania broker nie ukrywa przed swoimi klientami żadnych informacji.  Będąc na etapie poszukiwań, w pierwszej kolejności trzeba upewnić się, jaką dany broker posiada licencję. Polskie domy maklerskie posiadające licencję Komisji Nadzoru Finansowego czyli KNF można uznać jako sprawdzone. Podobnie należy podejść do brokerów zagranicznych. Jeśli prowadzą działalność na terenie Polski,  bezwzględnie muszą posiadać stosowne pozwolenia. 

Oczywiście, warto się jeszcze upewnić czy dany broker posiada także odpowiednią licencję we własnym kraju. W Wielkiej Brytanii jest to FCA, w Danii FSA, na Cyprze CySEC, a w Australii ASIC. Najlepiej za to unikać wszelkich firm zarejestrowanych w tzw. rajach podatkowych. Może się potem okazać, że w razie jakichkolwiek problemów odzyskanie zainwestowanych pieniędzy będzie niemożliwe.

Co jeszcze trzeba sprawdzić? 

Równie ważnymi jak kwestie prawne, są również między innymi:

  • warunki prowadzenia rachunku maklerskiego, 
  • opłaty, 
  • prowizje, 
  • spready i swapy. 

Informacje te powinny być także dostępne na stronie internetowej firmy. Przy okazji warto także sprawdzić na co i ile kontraktów CFD dany broker posiada w swojej ofercie. Jeśli szukasz platformy brokerskiej z bogatym wyborem kontraktów CFD, koniecznie inwestuj z nami i uzyskaj dostęp do ponad 9000 instrumentów na akcje, pary walutowe, indeksy giełdowe, towary i obligacje. 

Kolejna zaleta, która wyróżnia dobrych i rzetelnych brokerów jest łatwy kontakt z nimi. Na wszelkie pytania zawsze chętnie odpowiadają specjaliści zajmujący się klientami mailowo, telefonicznie, a nawet osobiście, jeśli dana firma ma oczywiście siedzibę w pobliżu miejsca zamieszkania inwestora.

Kontrakty CFD – mała dawka historii 

Historia CFD jest stosunkowo niedługa. Po raz pierwszy zostały wprowadzone w 1990 r. w Londynie, a międzynarodową popularność zyskały już pod koniec lat 90., kiedy stały się dostępne również dla inwestorów detalicznych.

Handel kontraktami CFD cieszy się obecnie bardzo dużym uznaniem ze względu na łatwy do nich dostęp, szerokie możliwości inwestowania oraz oczywiście ilość CFD. Tym samym, nawet początkujących inwestor może znaleźć dobre okazje, które przynoszą wysokie zyski. 

​Artykuł partnera

Kategorie: Giełda,

Komentarze (0)