Jak bezpieczne są kantory internetowe?

Wymiana walut w kantorach internetowych niesie za sobą ryzyko, ponieważ nikt ich nie nadzoruje? – „To nieprawda. Bezpieczeństwo i odpowiedzialność to fundament na którym kantory online zbudowały swój sukces.” – wyjaśnia Robert Madejski, Starszy Dealer Walutowy kantoronline.pl.

W kantorach internetowych spread walutowy jest nawet 70% niższy niż w banku. Wielu klientów jednak ma obawy o to, czy bezgotówkowa wymiana walut przez tego typu platformy jest w 100% bezpieczna. Okazuje się jednak, że kantory internetowe muszą uzyskać pozwolenie na swoją działalność oraz podlegają regulacjom przyjętym przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF).

Jak wygląda wymiana walut online?

Jak wyjaśnia ekspert z serwisu kantoronline.pl, kurs po którym klient wymienia walutę musi być najpierw zatwierdzony (użytkownik ma na to 10 sekund), a dopiero po tej czynności realizowany jest proces wymiany środków. Waluta wysyłana jest do klienta na jego rachunek w kantorze internetowym. Dzięki temu, klient wymienia walutę po kursie zgodnym z bieżącymi kursami na rynku walutowym.

Jak bezpieczne są kantory internetowe?

Według Madejskiego identyfikacja i uwierzytelnianie danych w kantorach internetowych jest procesem w którym nie ma kompromisów. „Wszyscy klienci muszą najpierw zostać zweryfikowani, zanim otrzymają pełny dostęp do tej e-usługi z uwagi na ustawę o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu z dnia 16 listopada 2000 r. Wszelkie dane klientów traktowane są jako poufne, a transmisja danych zabezpieczona jest specjalnym protokołem sieciowym, zwanym certyfikatem SSL.

Ile wynosi spread walutowy?

Kantory internetowe oferują kursy walut z najniższym spreadem walutowym na rynku, który średnio wynosi od 0,48 do 0,58%. Prowadzi to do znacznych oszczędności dla klientów. Dla porównania spready walutowe w bankach mogą wynieść nawet 7,4%. Dodatkowo w serwisie kantoronline.pl klient biznesowy ma wybór w jaki sposób chce dokonać przewalutowania środków. Może to zrobić albo telefonicznie u wyznaczonego dealera walutowego lub za pośrednictwem platformy internetowej.

Podsumowując

Oprócz zapewnienia odpowiedniego stopnia bezpieczeństwa, kantory internetowe duży nacisk kładą na to, aby warunki użytkowania serwisu były dla klienta jak najbardziej przejrzyste. „Klienci chcą nie tylko bezpiecznej i taniej wymiany walut, ale także muszą być pewni, że po drodze nie napotkają żadnych ukrytych kosztów. I taką usługę właśnie zapewniamy im od 7 lat.” – mówi Madejski. Przeczytaj także: Konto walutowe – ile można zaoszczędzić?

 

Materiał zewnętrzny

Kategorie: Giełda,

Komentarze (0)