Jakie rodzaje wypełniaczy do paczek możemy kupić?

W dzisiejszych czasach coraz bardziej popularna staje się sprzedaż internetowa. Zarówno firmy, jak i osoby prywatne sprzedają swoje produkty przez internet. Dobrze zabezpieczony przedmiot jest kluczem do sukcesu. Idealnym rozwiązaniem będzie wykorzystanie wypełniacza do paczek – na rynku istnieją jego różne rodzaje. Wypełniacze mają właściwości amortyzacyjne, dlatego stosowanie ich jest niezbędne, jeśli chcemy, aby towar doszedł do klienta w całości. W tym miejscu pojawia się zwykle pytanie: jakie rodzaje wypełniaczy do paczek możemy kupić? Wszystko zależy od typu pakowanego towaru.

Plastikowe wypełniacze do paczek

Plastikowe wypełniacze do paczek są wykorzystywane od wielu lat i mają dużo zwolenników. Folia bąbelkowa to najpopularniejszy produkt do pakowania. Można nią zabezpieczyć niemal wszystko, ponieważ jest bardzo wytrzymała: delikatne przedmioty np. porcelanę oraz większe przedmioty np. meble. Dodatkowym plusem jest to, że jest wodoodporna, więc chroni przedmioty przed wilgocią. Niestety nie nadaje się do recyklingu, ale można ją wykorzystać kilkukrotnie.

Kolejnym wypełniaczem są poduszki powietrzne, które dobrze sprawdzą się do zabezpieczenia przedmiotów szczególnie narażonych na uszkodzenie. Poduszki są wykonane z folii wypełnionej powietrzem. Dzięki temu, że są lekkie — praktycznie nie zwiększają ciężaru wysyłanej przesyłki. Są szybkie w użyciu, wystarczy wypełnić nimi wolną przestrzeń w kartonie. Doskonale amortyzują i zapobiegają przemieszczaniu się zawartości w paczce. Nie należy ich jednak wybierać do zabezpieczania ostrych przedmiotów, które mogą sprawić, że poduszki pękną podczas transportu.

Ekologiczne wypełniacze — który wybrać?

Ekologiczne wypełniacze cieszą się coraz większą popularnością. Są chętnie wybierane przez sprzedających, którzy troszczą się o środowisko naturalne. Jednym z nich jest skropak, który zrobiony jest ze składników pochodzenia roślinnego — skrobi kukurydzianej lub ziemniaczanej. Dzięki temu skropak ulega biodegradacji. Można go rozpuścić w wodzie, więc nie zostają po nim żadne pozostałości lub wykorzystać go ponownie. Skropak jest uniwersalnym wypełniaczem, którym można zabezpieczyć przedmioty o różnych kształtach i rozmiarach. Wystarczy wsypać go do pudełka, a wypełni wolne przestrzenie w paczce.

Wypełniacz tekturowy jest świetnym ekologicznym rozwiązaniem, gdyż jest on najczęściej produkowany z kartonów przeznaczonych do wyrzucenia. Można wykorzystać go do unieruchamiania w paczce nawet ciężkich przedmiotów. Delikatne towary będą dzięki niemu dobrze zabezpieczone przed wstrząsami lub zadrapaniami.

Papier cięty jest eko alternatywą folii bąbelkowej. Dzięki nacięciu papieru pod określonym kątem staje się on rozciągliwy i zwiększa swoją objętość. Można zawijać w niego przedmioty bądź wypełniać nim w paczce puste przestrzenie. Łatwo się kształtuje, więc będzie idealnym rozwiązaniem do pakowania przedmiotów o nietypowych kształtach. W zależności od typu wysyłanego przedmiotu należy wybrać odpowiedni rodzaj wypełniacza, dzięki temu przesyłka dojdzie do klienta w nienagannym stanie.

Kategorie: Lifestyle,

Komentarze (0)