W poszukiwaniu idealnej temperówki

Przekonanie dziecka o tym, że szkoła może być naprawdę ciekawym miejscem, wcale nie musi być trudne. Kluczem do sukcesu wydaje się przede wszystkim rezygnacja ze straszenia malucha tym, co może go spotkać po przekroczeniu jej progu. Z pomocą może jednak przyjść również starannie skomponowana wyprawka, a w niej temperówka, która nie tylko pozwoli na naostrzenie kredek i ołówków, ale również będzie fantastycznie wyglądała.

Tania klasyka

Najbardziej typowe temperówki są niewielkimi przyborami szkolnymi wyposażonymi w dwa otwory przeznaczone odpowiednio do ostrzenia ołówków oraz kredek. W dobie miniaturyzacji możemy zresztą znaleźć również takie, które zamiast dwóch mają jeden otwór i bez trudu zmieszczą się nawet w najmniejszym piórniku. Ich plusem jest niewątpliwie przystępna cena. Jeśli dziecko ma tendencję do gubienia przyborów, podczas jednych zakupów można zaopatrzyć je nawet w kilka temperówek tego typu nie ryzykując większego wydatku. Niestety, temperówki tego typu mają też swoje wady. Przeważnie ich jakość pozostawia wiele do życzenia. Pewnym problemem może być też to, że zdecydowana większość nie posiada pojemniczka na ścinki. Dzieciom przeważnie nie utrudnia to korzystania z temperówki, ścinki jednak można zwykle znaleźć nie w koszu na śmieci, ale w plecaku, kieszeniach spodni i na podłodze wokół biurka.

Temperówki na korbkę

Jeśli klasyczne rozwiązanie nie sprawdza się, warto poszukać modelu nie tylko bardziej wydajnego, ale i zgodnego z obowiązującymi właśnie trendami. Co ważne, szukać wcale nie trzeba zbyt długo. Jednym z najciekawszych rozwiązań tego rodzaju są temperówki na korbkę – hit tego roku szkolnego. Jeśli postawimy je na stabilnym podłożu, umieścimy we właściwym miejscu ołówek lub kredkę, a następnie zaczniemy kręcić korbką, nie minie wiele czasu, a uzyskamy naprawdę satysfakcjonujący efekt końcowy. Docenić należy i to, że temperówki tego typu posiadają przeważnie stabilny pojemnik na ścinki. Dzięki temu nawet dziecko, które nie umie jeszcze korzystać z ołówka i często łamie rysik, nie powoduje dodatkowego bałaganu ostrząc narzędzie swojej pracy.

Temperówki z motywami bajkowymi

Temperówki nawiązujące do dziecięcych bajek i popularnych filmów fabularnych, są zwykle przyjmowane przez rodziców z mieszanymi uczuciami. Przeważnie niemal niczym nie różnią się od klasycznych rozwiązań, a ich jakość pozostawia wiele do życzenia. Jedyna istotna różnica związana jest z ich ceną. Ta jest znacznie wyższa nawet od ceny dość zaawansowanych technicznie przyborów. A jednak pewien atut temperówek tego typu sprawia, że nawet najbardziej sceptycznie nastawiony do nich rodzic, w pewnym momencie zaczyna zastanawiać się nad ich zakupem. Okazuje się, że mamy do czynienia z temperówkami bardzo lubianymi przez dzieci. Maluchy za nimi przepadają, chętnie korzystają z nich i dbają o nie. Kupując temperówkę nawiązującą do ulubionej bajki można mieć więc pewność, że dziecko zrobi wszystko, aby jej nie zgubić. Trudno o argument, który skuteczniej przekonywałby do zakupu takiego rozwiązania.

Sprawdź ofertę temperówek i strugaczek w sklepie Alibiuro.pl

Kategorie: Lifestyle,

Komentarze (0)