Jak wybrać powierzchnię pod biuro?

Znalezienie odpowiedniego biura jest procesem, który trwa długo, i niekoniecznie kończy się sukcesem. Zazwyczaj decyzję o nowej lokalizacji podejmuje zarząd i właściciel, czyli najbardziej decyzyjne osoby w firmie.

Lokalizacja

Lokalizacja bez wątpienia jest najistotniejszym czynnikiem, który trzeba wziąć pod uwagę przy wynajmie biura: Katowice, Warszawa, Poznań, a może Kraków? Wybór jest niezwykle istotny. Placówka powinna zapewniać dogodny dojazd i dostęp do przystanków komunikacji publicznej. Najlepiej, jeśli nasze biuro będzie się mieścić w prestiżowej dzielnicy, która pozytywnie wpłynie na wizerunek firmy. Lokalizacja ma również umożliwiać klientowi lub interesantowi łatwe dotarcie do biura.

Warunki

Oczywiście nawet najlepsza lokalizacja w prestiżowej dzielnicy niewiele pomoże, jeśli wybierzemy zniszczony i zaniedbany budynek. By był on pozytywnie postrzegany przez klienta i stanowił komfortowe miejsce pracy, powinien być w dobrym stanie technicznym. Warto również zastanowić się nad wyposażeniem biura i wykończeniem lokalu. Być może będzie ono wymagało remontu lub odświeżenia, a w efekcie – wygeneruje dodatkowe koszty.

Infrastruktura

Pod hasłem infrastruktury kryje się okablowanie teleinformatyczne, linie telefoniczne oraz dostęp do szybkiego internetu. Jeśli brakuje potrzebnych nam usług, zasięgnijmy informacji o kosztach przystosowania lokalu. Infrastruktura to także toaleta i pomieszczenia socjalne z podstawowym sprzętem i urządzeniami kuchennymi. Jeśli budynek ma cztery piętra, powinien mieć również windę. Dla niektórych firm istotna jest kwestia dodatkowych udogodnień dla osób niepełnosprawnych.

Cena

Nie ukrywajmy, że bardzo często nad powyższymi czynnikami przeważa cena. Można jednak spróbować znaleźć najbardziej optymalne rozwiązanie. Na przykład jeśli nie przyjmujemy wielu klientów, warto zdecydować się na mniej atrakcyjną lokalizację poza centrum miasta. Z kolei w przypadku, gdy charakter naszej firmy wymaga przyjmowania wielu klientów, wówczas możemy spróbować wybrać biuro na nowych osiedlach.

 

Materiał zewnętrzny

Kategorie: Biznes,

Komentarze (0)