Jak dbać o urządzenia firmowe?

Bez względu na to, czy jesteśmy właścicielem małej firmy, czy pracujemy na umowie, na co dzień każdy z nas ma do czynienia z urządzeniami firmowymi. By sprzęt powierzony nam do użytku był sprawny jak najdłużej, warto odpowiednio o niego zadbać.

Ochrona urządzeń mobilnych

To właśnie urządzenia mobilne stanowią większość sprzętów powierzanych pracownikom przez pracodawców. Należą do nich smartfony, telefony komórkowe, tablety, laptopy, a nawet aparaty fotograficzne. Jeśli chodzi o ich ochronę to jest to zarówno kwestia zadbania o ich zabezpieczenie przed kradzieżą lub zgubieniem, jak również przed zniszczeniem. Rozwiązania, które można zastosować, to:

  • Szkło hartowane na telefon – jeden z najlepszych sposobów na ochronę wyświetlacza telefonu lub smartfona przed uszkodzeniami mechanicznymi i zarysowaniami. Szkło hartowane jest o wiele bardziej wytrzymałe niż folia ochronna. Jest również w pełni transparentne, co sprawia, że nie pogarsza parametrów wyświetlacza. By dowiedzieć się więcej na temat tego, jak dobrać szkło hartowane i na co zwrócić uwagę, warto zajrzeć do tematycznych poradników na ten temat. https://www.morele.net/wiadomosc/szklo-hartowane-na-telefon-jak-wybrac-czy-warto/1752/
  • Pokrowce, etui i kabury ochronne – to sprawdzony, ceniony i popularny sposób ochrony smartfonów, tabletów i laptopów przed uszkodzeniami mechanicznymi, zarysowaniem i zabrudzeniami. Rozwiązania tego typu wpływają jednak na wygląd urządzenia, dlatego warto dobierać je zarówno pod względem funkcjonalności, jak i pod kątem estetyki.
  • Torba lub plecak na laptopa – zabezpieczenie laptopa na czas transportu to spore wyzwanie. Laptop jest znacznie większy i cięższy niż tablet lub telefon, dlatego nie umieścimy go raczej w zwyczajnej torebce. Najlepszym rozwiązaniem jest torba na laptopa z odpowiednio dopasowanym wnętrzem, przegródkami, z elementami amortyzującymi oraz z wygodnym uchwytem. Nie bez powodu jest to jedno z najpopularniejszych rozwiązań wśród posiadaczy laptopów. https://www.morele.net/laptopy/przenoszenie-i-ochrona/torby-do-laptopow-32/

 

Materiał zewnętrzny

Kategorie: Biznes,

Komentarze (0)