Jak szybko można otrzymać przelew kredytu na konto?

​W momencie, kiedy wydarzyła się przykra sytuacja i potrzebujemy pilnie gotówki, liczy się dla nas niemal każda minuta. Jeśli zatem staramy się o kredyt, chcemy wiedzieć, po jakim czasie od złożenia wniosku możemy otrzymać odpowiedź z banku? A także, ile przyjdzie nam czekać na przelew, jeśli decyzją będzie zgoda na otrzymanie kredytu?

Jak wygląda procedura przyznania kredytu?

Starając się o kredyt w banku, musimy spełnić szereg wytycznych. Banki podlegają pod Komisję Nadzoru Finansowego, która nadzoruję ich pracę i obliguje banki do przestrzegania przepisów prawa i przyjętych postulatów. W związku z tym, na banki nałożone jest szereg obowiązków w tym konieczność bardzo skrupulatnego badania zdolności kredytowej konsumentów. Działania te mają na celu uchronienie instytucji finansowych przed nierzetelnymi klientami, którzy nie spłacają swoich zobowiązań terminowo. Stąd banki zobligowane są do wnikliwej analizy możliwości klienta do terminowej spłaty całości zobowiązania. Jedną z metod weryfikacji jest konieczność przedłożenia zaświadczenia konsumenta od pracodawcy, dotyczącego rodzaju i formy zatrudnienia, piastowanego stanowiska i wysokości wynagrodzenia. Kolejnym elementem badania zdolności kredytowej jest wysłanie zapytania o historię kredytową konsumenta do Biura Informacji Kredytowej i innych instytucji zajmujących się gromadzeniem danych dotyczących posiadanych przez konsumentów zobowiązań.

Jak widać samo badanie zdolności kredytowej konsumenta, a także konieczność dostarczenia przez nas niezbędnych dokumentów może potrwać kilka dni. Również odpowiedź z BIK, czy KRD nie przychodzi natychmiastowo. Zatem jeśli staramy się o kredyt gotówkowy, możemy na niego poczekać nawet 48 godzin.

Jak szybko można otrzymać przelew kredytu na konto?

Składając wniosek o kredyt w swoim banku, po otrzymaniu pozytywnej decyzji o jego przyznaniu przelew powinniśmy otrzymać niemal natychmiastowo. Jeśli jednak korzystamy z usług innego banku, niż tego, w którym posiadamy rachunek bankowy, na środki pochodzące z kredytu możemy oczekiwać około doby.

W jaki sposób możemy otrzymać pieniądze szybciej?

Jeśli jesteśmy w bardzo pilnej potrzebie i sytuacja wymaga od nas natychmiastowej interwencji, możemy poszukać ekspresowej opcji. Jest nią szybki kredyt, który możemy otrzymać z instytucji pozabankowej. W zależności od naszych potrzeb, możemy złożyć wniosek o chwilówkę, którą będziemy zobowiązani spłacić przeważnie po 30 dniach lub pożyczkę na raty. W obu przypadkach procedura przyznania środków jest bardzo skrócona i przyjazna dla klienta. Nie wymagane są zaświadczenia od pracodawcy, a jedynie nasze oświadczenie o dochodach i kosztach związanych z prowadzeniem gospodarstwa domowego. Jest również wiele instytucji pozabankowych, które nie korzystają z raportów instytucji monitorujących zadłużenie konsumentów. Co również skraca czas oczekiwania na niezbędne środki finansowe.  Atutem jest również możliwość wnioskowania przez Internet, dzięki czemu zaoszczędzimy czas na wizytę w oddziale banku.

Wiele firm pożyczkowych gwarantuje, że gotówkę na konto otrzymamy w zaledwie 15 minut od złożenia wniosku. To bardzo ciekawa opcja, szczególnie jeśli nie mamy czasu na długie oczekiwanie na gotówkę.

Artykuł partnera

Kategorie: Prawo i podatki,

Komentarze (0)