Leasing sprzętu medycznego
Leasing to przystępna i niedroga forma finansowania zakupów dla firm. Korzystają z niej także osoby prywatne. Klientami firm leasingowych są bardzo często lekarze, którzy w ten sposób finansują nie tylko samochody, ale i wyposażenie gabinetów w sprzęt medyczny, meble itd. Przez systematyczne i terminowe spłacanie zobowiązań, medycy mogą liczyć na wiele udogodnień. Jakie korzyści oferują firmy leasingowe dla lekarzy?
Uproszczona procedura przy leasingu sprzętu medycznego
Lekarze mają możliwość skorzystania z procedury uproszczonej przy nabyciu finansów na zakup m.in. sprzętu medycznego. Granice oceny oscylują od 200 000 zł do nawet 1 000 000 zł. Oczywiście uzależnione jest to od leasingodawcy, jednak dodatkowym udogodnieniem jest brak konieczności posiadania dokumentów finansowych i absolutne minimum formalności. Lekarze przy procedurze uproszczonej w szybkim czasie, otrzymują ocenę wniosku. W toku przyznania leasingu należy - poza wypełnieniem wniosku - przedstawić dokument, który potwierdzi prawo do wykonywania zawodu. Wyników finansowych przeważnie nie podaje się w ogóle, ewentualnie wpisuje tylko w zgłoszeniu. Procedura uproszczona poza sprzętem medycznym pozwala także na sfinansowanie zakupu mebli do gabinetu z niewielkim wkładem własnym lub bez. Nowopowstałe firmy nie mają tylu możliwości korzystając z leasingu. Muszą zapłacić o wiele wyższy wkład własny i nie mają szans na finansowanie chociażby mebli.
Co lekarze mogą finansować korzystając z leasingu?
Lekarz korzystając z leasingu może sfinansować pełne wyposażenie potrzebne do prowadzenia działalności.
Sprzęt medyczny:
- aparaty RTG
- echokardiografy
- aparaty USG
- unity laryngologiczne
- lasery
- skanery
- monitory medyczne
- spirometry
- instrumenty zabiegowe
- oprogramowanie medyczne
- sprzęt diagnostyczny
Poza wyposażeniem gabinetu leasing obejmuje także:
- samochody, motocykle, rowery - używane i nowe
- meble - nie tylko medyczne
- komputery
Finansowanie urządzeń medycznych
Kupując sprzęt używany, leasingodawca będzie wymagał we wniosku wycenę urządzeń, jednak jest to rzadka procedura - najczęściej lekarze kupują nowy sprzęt do gabinetów medycznych. Czas spłaty sprzętu do gabinetu mieści się w granicach od 2 do 6 lat, natomiast okres opłacania samochodu wynosi od 2 do 7 lat.
Zobacz >> https://auto-online.pl/ubezpieczenia/mlkm/ubezpieczenie-zdrowotne-prywatne-na-nfz.html
Formy leasingu
Korzystną formą leasingu dla lekarzy na sprzęt medyczny i urządzenia z 8% VAT jest pożyczka leasingowa, którą skonstruowano po dokładnym przeanalizowaniu wymagań klientów. Leasing finansowy połączono z kredytem bankowym. Przy pożyczce leasingowej, naliczony podatek VAT od wartości sprzętu, włączony jest w comiesięczną ratę, natomiast przy leasingu finansowym VAT należy uiścić z góry. Do tego dochodzą także koszty finansowania, czyli odsetki. Cechą wspólną obu form leasingu jest prostota procedur i minimalne formalności przy jej udzielaniu. Kupując nowy samochód, prosto z salonu korzystniejszy będzie leasing operacyjny, a przy zakupie przedmiotów o niedużej wartości polecany jest leasing online, z którego można skorzystać przez Internet w kilkanaście minut.
Z leasingu korzystają nie tylko prywatne gabinety lekarskie, ale także takie placówki medyczne jak szpitale, przychodnie, gabinety stomatologiczne, weterynaryjne itd. Podczas zakupu sprzętu medycznego powinno się kierować przede wszystkim jakością sprzętu, a nie jego ceną, dlatego możliwość finansowania sprzętu dzięki leasingowi przyczynia się do wzrostu dochodu inwestycji.
Zostaw komentarz