Blok techniczny - niezbędnik każdego małego artysty

Druga połowa sierpnia to czas, w którym warto zacząć myśleć o zakupie wyprawki dla uczniów. Składają się na nią długopisy, ołówki, zeszyty i podręczniki, ale również artykuły artystyczne pozwalające najmłodszym przelać na papier kreatywne obrazy powstające w ich wyobraźni. Do tego celu w szkolnej szafce każdego dziecka obecne muszą być farby, pędzle, kredki i blok techniczny.

Malowanie nie tylko farbami

Farby należą do jednych z ulubionych produktów artystycznych dzieci, a to ze względu na żywe kolory, w których występują. O ile malowanie plakatówkami nie wymaga użycia specjalnego podkładu, tak w przypadku akwareli, warto zastosować grubszą kartkę, aby zapobiec pofałdowaniu pracy. Do stworzenia dzieła tą techniką rewelacyjnie sprawdzi się blok techniczny, który idealnie zachowa pracę i nie zmieni swoich właściwości pod wpływem wody użytej do rozrabiania farb. Poza tym, wspomniany arkusz, to również doskonały podkład pod prace wyklejane plasteliną oraz kreślone tuszem. Warto jednak dodać, że papier techniczny sprawdzi się świetnie - nawet do tworzenia rysunków najprostszą metodą - za pomocą kredek. Charakterystyczna gramatura bloku - maksymalizuje efekt uzyskany za ich pomocą sprawiając, że kolory stają się żywsze, a całokształt wyraźniejszy.

Blok techniczny

Na lekcję matematyki i techniki - tylko z blokiem technicznym

Blok nie jest produktem wykorzystywanym wyłącznie na lekcjach plastyki. Kolorystyczny wariant produktu często swoje zastosowanie znajduje podczas przedmiotów ścisłych - na przykład na lekcjach matematyki do tworzenia przestrzennych konstrukcji. Doskonała gramatura papieru pozwala na zbudowanie figur geometrycznych, a żywe kolory ułatwiają uczniom zapamiętywanie struktur. 
Blok techniczny to artykuł szkolny niezastąpiony również na lekcjach techniki, podczas których rysuje się często skomplikowane wykresy, projekty i rysunki wymagające dokładności i precyzji. To również dobra baza pod ćwiczenie pisma technicznego.

Nierzadko stosowany przez dorosłych

Blok techniczny nie jest artykułem stosowanym wyłącznie przez dzieci w celach rozrywkowych, czy naukowych. Niejednokrotnie używa się go też w profesjonalnych pracowniach artystycznych, a jeszcze częściej - w domu. Popularnym zastosowaniem papieru na potrzeby osobiste jest tworzenie własnoręcznych ozdób i dekoracji, takich jak serpentyny, napisy, czy łańcuchy choinkowe. Twardość kartki, dobrej jakości gramatura, a ponadto dostępność w wielu żywych kolorach, zapewniają możliwość stworzenia wielu kreatywnych, oryginalnych ozdób o dużej wartości sentymentalnej. Do najbardziej popularnych ostatnio projektów DIY należy duża ramka w kształcie serca przyklejona na ścianę, do której przypięte zostają zdjęcia z przyjaciółmi i rodziną. Trzeba przyznać, że taka ozdoba wykonana własnoręcznie budzi znacznie większe emocje, niż plastikowa ramka kupiona w sklepie.

Kategorie: Lifestyle,

Komentarze (0)