Kilka słów o windach towarowych

Już w starożytności powstawały plany budowy specjalnych dźwigów, które potrafiły wciągnąć osoby oraz cięższe towary na poszczególne kondygnacje budynków. Oczywiście niektóre z nich udało się zrealizować i można uznać je za pierwowzory dzisiejszych wind. Kolejne wieki, a także postęp techniczny spowodował, że zaczęto wytwarzać dźwigi na większą skalę. Oczywiście wpływ na to miała tzw. rewolucja przemysłowa. Dzięki temu dzisiaj możemy cieszyć się różnego rodzaju windami, które bardzo mocno ułatwiły nasze codzienne funkcjonowanie.

Windy osobowe i towarowe

Windy mogą mieć różny podział, jednak ze względu na zastosowanie można wyróżnić dźwigi osobowe i towarowe. Zadaniem tych drugich jest przewożenie różnego rodzaju towarów, których noszenie wymagałoby niezłego wysiłku. Trzeba zaznaczyć, że niektóre windy towarowe mogą również przewozić ludzi. Mogą to być jednak osoby niezbędne podczas za i wyładunku towarów. 

Produkcja wind towarowych

Wiodącym producentem wind w naszym kraju jest Lubelska Wytwórnia Dźwigów Osobowych Lift Service S.A., której ofertę można zobaczyć pod adresem http://www.lift.pl/dzwigi/dzwigi-towarowe. Wspomniana firma zajmuje się wytwarzaniem dźwigów osobowych oraz towarowych. Każda winda wykonywana jest pod zlecenie każdego klienta, ponieważ produkt musi być idealnie dopasowany do stanu technicznego budynku oraz zadań jakie ma wykonywać. Ważne jest podanie maksymalnego załadunku, temperatura panująca w budynku czy wymagania sanitarne. 

Rodzaje i zastosowanie dźwigów towarowych 

Windy towarowe możemy spotkać w wielu miejscach. Najczęściej są to place budowy, budynki usługowo-handlowe, szpitale, itd. Lista ta jest niezwykle długa i nie sposób wszystkiego wymienić. Jednak mniejsze dźwigi, a więc takie, które przewożą małe i lekkie towary oraz nie mają możliwości transportu osób możemy spotkać w domach prywatnych i restauracjach. Mowa tutaj o windach kuchennych. Nie zajmują one wiele miejsca, a szyb można wykonać nawet w istniejącym już budynku bez większej ingerencji w całą konstrukcję. 

Kategorie: Ciekawostki,

Komentarze (0)