Czym jest profesjonalny spaceplan?

Odświeżenie wyglądu biura, nowe zastosowania dla poszczególnych pomieszczeń, poprawa ergonomii – to tylko niektóre spośród oczekiwań wobec remontu przestrzeni w biurze, fabryce, czy w każdym innym miejscu naszej codziennej pracy. Tego typu projekty możemy przygotowywać samodzielnie lub z pomocą profesjonalistów - w ogólnikach lub w szczegółach. Wyjątkowym rodzajem projektu jest tzw. spaceplan. Dowiedz się, na czym on polega.

Dlaczego spaceplan jest dobrym pomysłem na projekt przestrzeni?

Spaceplan to nie tylko zwyczajny projekt przestrzeni. To szczegółowy plan, w ramach którego architekt wnętrz musi zapoznać się z obecną stylistyką miejsca, z oczekiwaniami klienta, a nawet z wymaganiami branży, aby dopasować do niej wygląd wnętrz. Inaczej bowiem powinna wyglądać sala szkoleniowa w fabryce, a inaczej biuro prawnika. Dzięki usłudze typu spaceplan (zobacz: http://janderkabza.pl/oferta/spaceplan/) otrzymujemy niezwykle dokładny i wszechstronny projekt, w którym przewidziano funkcjonalne i atrakcyjne wizualnie miejsce dla każdej rzeczy koniecznej w danym przedsiębiorstwie i każdego pomieszczenia. Uwzględnia się w nim nawet takie drobiazgi jak bufet do przygotowywania kawy w trakcie spotkania czy dekoracje w pomieszczeniach. Dzięki temu każdy metr kwadratowy dostępnej przestrzeni zostaje urządzony i nic nie jest pozostawione przypadkowi. Dlatego tak ważne jest, aby projektem typu spaceplan zajmowało się doświadczone biuro projektowe i najwyższej klasy architekci wnętrz. Muszą oni mieć nie tylko doskonałe poczucie estetyki i artystyczne zacięcie, ale przede wszystkim wielkie doświadczenie, dzięki któremu zaprojektują przestrzeń, która będzie nie tylko ładna czy reprezentacyjna. Powinna ona być przede wszystkim wygodna i pozwalać na harmonijną, bezproblemową pracę w każdym jej aspekcie i z uwzględnieniem tego, że siedziba firmy to miejsce, w którym trzeba pomyśleć nie tylko o wydajności pracownika, ale i dać mu możliwość odpoczynku czy spokojnego zjedzenia posiłku.
 

Spaceplan – projekt totalny?

Bardzo wiele firm oferuje usługi spaceplanu. Niestety, czasami klienci wpadają w pułapkę tego profesjonalnie brzmiącego słowa, choć nie wiedzą właściwie, czego oczekiwać po realizacji. W konsekwencji otrzymują niepełnowartościowy projekt i niezadowalający efekt. Dlatego, jeśli chcesz zlecić wykonanie spaceplanu, powinieneś dobrze rozejrzeć się za najlepszym biurem projektowym. Dzięki temu otrzymasz usługę najwyższej jakości, z uwzględnieniem wszystkich niezbędnych jej elementów. Ponieważ taki projekt musi zawierać bardzo wiele aspektów wystroju wnętrz, nie powinien być przygotowany przez amatora. Można powiedzieć, że projekt jest „totalny” – a więc jeśli zostanie wykonany niewłaściwie, nowy wystrój będzie dość trudny do modyfikacji tak, aby wnętrza stały się łatwiejsze i bardziej przystępne w eksploatacji.

Zlecając wykonanie spaceplanu, w większości przypadków, musisz być przygotowany na generalny remont. Ale jeśli ostrożnie i dobrze wybrałeś wykonawcę, efekt może olśnić ciebie, twoich pracowników oraz klientów, którzy odwiedzą twoje biuro. Eleganckie, atrakcyjne wizualnie wnętrza mogą zrobić na nich niemałe wrażenie, wzmacniając atmosferę profesjonalizmu, jaką wokół siebie roztoczysz. Mówi się, że spaceplan dla biura to odpowiednik doskonałej jakości, skrojonego na miarę garnituru – oczywiście nie trzeba go mieć, ale wszyscy wiemy, jak wielkie wrażenie robi na nas osoba nosząca doskonale dopasowany strój tego typu!

 

Materiał zewnętrzny

Kategorie: Biznes,

Komentarze (0)