Nowoczesne pieczątki – sprawdź, czym się wyróżniają

Stemple, pieczątki, datowniki – w różnej formie towarzyszą nam od setek, jeśli nie tysięcy lat. O ile jednak dawniej, by stworzyć stempel, potrzeba było wielu godzin, a nawet dni pracy – o tyle dzisiaj powstać on może nawet… w 5 minut. Sekret sukcesu? Innowacyjne materiały oraz techniki produkcyjne. Co więcej, nowoczesne pieczątki zapewniają lekkie i przyjemne stemplowanie.

Co sprawia, że nowoczesne stemple są tak wygodne: i w użyciu, i w produkcji? Technologia XXI wieku. To dzięki niej możemy zapomnieć o ubrudzonych tuszem dłoniach, niewyraźnie odbitych na papierze stemplach, wysychającym atramencie czy konieczności zabierania ogromnego urządzenia stemplującego w podróż. 

Do 7 lat wygodnego stemplowania na jednej pieczątce

Ile razy dziennie przybijasz pieczątkę na różnego rodzaju dokumentach? Umowy, faktury, formularze urzędowe… dokumentów, które wymagają przybicia stempla jest niemal nieskończenie wiele. A gdy skończy się tusz i stempel automatyczny przestaje działać, pojawia się problem. Nie dotyczy on jednak nowoczesnych pieczątek. Na przykład w tych oferowanych przez Modico (z siedzibą w mieście Warszawa) stosowana jest technologia, która pozwala wykonać do 25 000 odbić bez konieczności uzupełniania tuszu – to ok. 5x razy więcej niż w standardowej pieczątce.

A co po tych dwudziestu pięciu tysiącach odbić? Uzupełnienie tuszu jest banalne i trwa dosłownie chwilę. Pieczątka zaś, dzięki wytrzymałej gumce światłoczułej wewnątrz, działa niezawodnie przez kolejne lata.

Stemple, jakich potrzebujesz

Nowoczesne pieczątki mogą stać się czymś więcej niż tylko standardowym przekaźnikiem danych firmy. Te najciekawsze pełnią choćby funkcje reklamowe. By tak mogło się stać, pieczątka musi odbijać wzór z bardzo dużą precyzją, pozwalając również np. na umieszczenie na szablonie logotypu czy motywu graficznego. Takie, które wykonywane są za pomocą maszyn błyskowych w oparciu o technologię Sun Stamper pozwalają uzyskać rozdzielczość nawet do 900 dpi, co oznacza najwyższą jakość odbicia. A że istnieje możliwość wytworzenia pieczątek, które odbijają wzór w kolorze – możliwości ich wykorzystania znacznie się poszerzają.

Komfortowe jak nigdy wcześniej

Poduszki z tuszem i drewniane, dość nieporęczne stemple odeszły już dawno do lamusa historii. Dziś oprawki pieczątek są niezwykle kompaktowe i… designerskie. Dzięki temu stempel nie tylko wygodnie mieści się w torbie w trakcie podróży, ale i elegancko prezentuje na biurku. Duże, przeźroczyste okienko indeksowe zaś sprawia, że z łatwością można zidentyfikować tę pieczątkę, którą należy przybić na danym dokumencie. Do zadań specjalnych zaś zamówić można np. pieczątki ukryte w długopisie czy piórze – optymalne dla tych, którzy często pracują w terenie.

Jak widać, świat nowoczesnych pieczątek daje niemal niczym nieograniczone możliwości. Zwłaszcza, że technologię błyskową można stosować również w warunkach biurowych, samodzielnie produkując pieczątki. Warto zatem przyjrzeć się rozwiązaniom dostępnym na rynku i wybrać to najlepsze dla siebie.

Materiał zewnętrzny

Kategorie: Ciekawostki,

Komentarze (0)