Jaki toner do drukarki wybrać?

Drukarka laserowa to niezwykle wydajne urządzenie, które pozwala na tworzenie wydruków wysokiej jakości. Gwarantuje również bardzo szybkie i sprawne działanie. W przeciwieństwie do drukarki atramentowej, w tego typu urządzeniach używane są nie tusze, ale tonery. Na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze tonerów do swojej drukarki? Gdzie najlepiej je kupić?

Najważniejsze kwestie

Decydując się na zakup tonera do drukarki laserowej, należy zwrócić uwagę na szereg kwestii. Które z nich są najważniejsze? Na wstępie warto zaznaczyć, że wybór odpowiedniego tonera jest bardzo ważny, ponieważ od tego w dużej mierze będzie zależała jakość wydruku. Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę? Przede wszystkim ważne jest, z jakiej drukarki korzystamy? Jest to bardzo istotne, ponieważ w niektórych urządzeniach montujemy sam toner, natomiast w innych toner jest połączony z bębnem. Pierwsze rozwiązanie jest tańsze,, jednak w przypadku awarii bębna znajdującego się w urządzeniu, jego wymiana będzie nieopłacalna. W takiej sytuacji lepszym wyborem okaże się zakup nowej drukarki. Wymiana tonera razem z bębnem zapewni nam również wyższą jakość wydruku. Dla wielu osób cena jest dość znaczącym czynnikiem. W związku z tym, kupując drukarkę laserową, powinniśmy najpierw sprawdzić, czy pasujące do niej tonery są łatwo dostępne oraz ile kosztują. W ten sposób z łatwością wyliczymy, jak prezentują się koszty eksploatacyjne danej drukarki. Zdarza się bowiem, że drukarka w niskiej cenie okazuje się tak naprawdę droga. Ma to związek właśnie z drogimi tonerami, których będziemy używać.

Istotne parametry tonerów

1. Dedykowany model

Najistotniejszym parametrem, na który musimy zwrócić szczególną uwagę jest dedykowany model. Jeśli kupimy toner niedopasowany do naszego urządzenia, może być pewni, że jego zamontowanie okaże się mocno utrudnione lub nawet niemożliwe. Co więcej, nawet jeżeli uda nam się go umieścić w drukarce, jego stosowanie może zakończyć się poważną awarią sprzętu. 

2. Kolor

Innym bardzo ważnym parametrem jest oczywiście kolor. Na rynku dostępne są zarówno tonery czarne, a także kolorowe, w różnych zestawach – Magenta, Cyan, CMYK.

3. Wydajność

Wydajność tonerów podawana jest w stronach przy 5-procentowym pokryciu. Oczywiście im wyższa wydajność, tym lepiej dla nas. Najtańsze tonery są w stanie wydrukować zaledwie 1000 stron, jednak nie powinniśmy mieć problemów ze znalezieniem produktów zapewniających pokrycie 2000, 3000, 7000, a nawet ponad 10 000 stron. Jeżeli więc mamy zamiar drukować dużo i często, lepiej zdecydować się na bardziej wydajne tonery.
 
toner

Gdzie kupować tonery?

Dobrej jakości tonery do drukarki kupisz w hurtowniach zajmujących się sprzedażą akcesoriów biurowych. Oferują one szeroki wybór i przystępne ceny. Do polecanych sklepów z tego typu asortymentem zalicza się między innymi sklep LOBOS.PL. Znajdziesz tu pełne wyposażenie swojego biura. Bez problemu kupisz również najwyższej jakości tonery, które zapewnią Ci najwyższą jakość wydruku.

Ceny tonerów do drukarki

Jak już zostało wspomniane, cena w dużej mierze zależy od konkretnego modelu drukarki. Wpływ na cenę mają również przestawione powyżej parametry. Najtańsze tonery zakupimy już za kilkanaście złotych. Będą to jednak tonery o niskiej wydajności. Natomiast jeżeli szukamy produktów, które wystarczą nam na bardzo długo, musimy przygotować się na wydatek od 50 do kilkuset złotych. Istnieją również specjalne tonery do drukarek profesjonalnych, wykorzystywanych w firmach, które mogą kosztować nawet około 2 tysięcy złotych.

Oryginał czy zamiennik?

Zamiennikami nazywane są tonery, które nie zostały przygotowywane przez producenta sprzętu, tylko zewnętrzne firmy. W ich przypadku często możemy liczyć na porównywalną wydajność. Jest to dobre rozwiązanie, pod warunkiem, że zdecydujemy się na zamiennik ze sprawdzonej firmy. Odpowiednio dobrany zamiennik pozwoli nam zmniejszyć koszty eksploatacyjne urządzenia bez znaczącej różnicy jakościowej. Rozwiązanie to polecane jest zwłaszcza wtedy, gdy drukujemy wyłącznie dokumenty. 

 

Kategorie: Dom,

Komentarze (0)