Prowadzisz firmę? Pomyśl o zakupie sprzętu poleasingowego
Jednym ze sposobów na zmniejszenie wydatków w firmie jest zakup używanego sprzętu, który pochodzi z niespłaconego do końca leasingu. Czy taka forma zakupu jest korzystna dla przedsiębiorców?
Sposób na oszczędność dla początkujących przedsiębiorców
Fakt, że sprzęt był używany, obniża jego wartość, dlatego właśnie firmy zajmujące się handlem poleasingowymi urządzeniami często proponują bardzo korzystne ceny za sprzęt. Na ceny wpływa między innymi okres, przez jaki służyły poprzedniemu użytkownikowi, odsetek spłaconych rat leasingowych i oczywiście wartość rynkowa. Wyposażenie biura, warsztatu lub biura to poważne koszty, a początkujący przedsiębiorcy mogą mieć spore problemy z uzyskaniem kredytu na rozruch firmy - dlatego tak ważne jest szukanie oszczędności tam, gdzie jest to możliwe. Sprzęt poleasingowy pozwoli firmie ruszyć pełną parą od samego początku nawet wówczas, gdy przedsiębiorca dysponuje ograniczonymi środkami.
Szukasz sprzętu poleasingowego? Dowiedz się więcej.
Niższa cena nie oznacza niskiej jakości
Sprzęt poleasingowy jest sprzętem używanym, nie oznacza to jednak niskiej jakości oraz braku sprawności. Leasingodawcy zazwyczaj zabezpieczają się przed stratami, wprowadzając do umowy leasingu zapis który mówi, że w przypadku jakiegokolwiek uszkodzenia sprzętu przez leasingobiorcę, będzie on zobowiązany do pokrycia całkowitej jego wartości. Do zwrotu przyjmuje się wyłącznie urządzenia w pełni sprawne, dokładnie skontrolowane, którym można w pełni zaufać.
Ogromny wybór
Jaki sprzęt poleasingowy można kupić? Praktycznie każdy – drukarki, kopiarki, skanery, podnośniki, wózki widłowe, dźwigi różnych gabarytów, elektronarzędzia, sprzęt budowlany – lista jest bardzo długa.
Niezapłacone raty i niedotrzymane umowy to normalna część działalności firm leasingowych, podobnie jak szukanie sposobów na obniżenie wynikających z tego tytułu strat. Handel sprzętem poleasingowym jest jednym z takich sposobów. Dzięki tego typu działalności firm leasingowych wiele przedsiębiorstw weszło w posiadanie modeli maszyn wiodących marek, na których zakup nie mogłyby sobie pozwolić.
Materiał partnera zewnętrznego
Zostaw komentarz