Blachy dachowe i na parapety
Blachy dachowe są nieodzownym, niezwykle ważnym elementem każdego domu. Warto wiedzieć o nich więcej i zakupić blachy, które starczą na wiele lat.
Blachy dachowe
Dachówki wykonane z blachy to najpopularniejszy sposób pokrycia i zabezpieczenia dachów przed warunkami atmosferycznymi. Nie dziwne, że z każdym rokiem wynajdywane są kolejne sposoby jej zoptymalizowania i ulepszenia.
Blachy dachowe (nazywane też blachodachówkami) używane są najczęściej do pokrycia dachów domów, instytucji sakralnych oraz budynkach użyteczności publicznej. Dzięki możliwości przycinania i cięcia blach stosowanych w pokryciach dachowych, jesteśmy w stanie pokryć nimi dachy o różnych kształtach i wielkościach. Poza blachodachówkami istnieją też inne rodzaje pokrycia dachów, lecz blachy dachowe zdecydowanie wiodą pośród nich prym dzięki wytrzymałości oraz w wielu przypadkach braku konieczności poddawania konserwacji.
Blachy dachowe, które nie wymagają konserwacji, zwykle są wykonane z lekkich, bardzo wytrzymałych blach. Pozwala to na lepsze pokrycie dachu i nie ingerowanie w jego ciężar.
Blacha na parapety
Blacha na parapety może być wycinana i zaginana według potrzeb. Jest ona wykorzystywana przede wszystkim na parapetach zewnętrznych, gdzie dzieje się na nich najwięcej szkód wywołanych warunkami pogodowymi.
Poza blachą na parapety mamy też do dyspozycji elementy wykończeniowe, składające się z łączników narożnych oraz specjalnych zaślepek. Są one odpowiedzialne za trzymanie się parapetu na miejscu, podczas gdy sama blacha ma zachować swój „świeży” wygląd i wzmocnić parapet.
Warto wiedzieć, że najczęściej używaną blachą jest stal powlekana, stosowana często przy pasach nadrynnowych, profilach głównych czy przy obróbce deski czołowej z okapniakiem.
Dobra blacha to ochrona na lata
Dobrze zainstalowana, porządnie wykonana blacha dachowa zapewni naszemu domu bezpieczeństwo między innymi przed zalaniem czy innymi niesprzyjającymi warunkami pogody. Dobrze jest więc wybrać taką blachę, która będzie połączeniem stylu i skuteczności.
Artykuł partnera
Zostaw komentarz