Trendy kominkowe w 2022 roku

Moda we wnętrzach zmienia się tak samo szybko jak pory roku. Choć niektóre klasyki są stałe – posiadanie kominka nadal jest trendy, trzeba tylko pamiętać o normach ekologicznych, jakie musi spełnić kominek. W roku 2022 najmodniejsze są kominki z dużymi przeszkleniami oraz te wolnostojące. Zanim podejmiemy decyzję o zakupie pierwszego kominka, zapoznajmy się z ich rodzajami.

Kominki – jakie mamy opcje do wyboru?

Kominki gazowe - wyglądają niesamowicie, mogą być sterowane z pilota, którym zwiększa się lub zmniejsza wysokość ognia. Kominek gazowy musi posiadać odpowiednie certyfikaty, a przed jego montażem trzeba uzyskać pozwolenie oraz wykonać projekt. Następnie należy przygotować instalację gazową lub podłączyć butlę z gazem. Takie kominki cieszą się ogromną popularnością.

Kominki elektryczne - są bardzo wygodnym rozwiązaniem, ponieważ nie trzeba do nich robić żadnych dodatkowych instalacji. Zapewniają komfort i bezpieczeństwo. Nie trzeba także kupować i uzupełniać paliwa oraz czyścić paleniska z sadzy.

Biokominki - nie muszą być podłączone do źródła zasilania ani do przewodów kominowych. Niektóre modele są w wersji mobilnej, więc w każdej chwili można je postawić w dowolne miejsce. Wystarczy dolać biopaliwo i można przez całe popołudnie cieszyć się miłą atmosferą.

Piece - jest to najpopularniejszy model kominka, mogą być wolnostojące lub montowane przy ścianie. Dwuszybowe, trzyszybowe lub montowane vis a vis. Napędzane drewnem muszą być podłączone do przewodów kominowych. Od lat cieszą się ogromną popularnością.

Gdzie można dokonać zakupu?

W polskich domach królują otwarte przestrzenie, szczególnie w salonie. Idealnie dopełniają je przeszklone duże kominki, dzięki którym można delektować się wolnym czasem w cudownej atmosferze. Długie zimowe wieczory spędzone przy kominku z kubkiem herbaty to wspaniały rodzinny czas. Branża projektowa cały czas wzbogaca ofertę w kominki, które najlepiej odpowiadają oczekiwaniom konsumentów. Duży wybór kominków znajdziemy na stronie https://www.komineo.pl/. Każdy znajdzie tam kominek dopasowany do swoich potrzeb. Najpopularniejsze w ostatnim czasie są kominki gazowe oraz elektryczne, jednak klasyczne nie ustępują im miejsca. Modne stały się także biokominki, które można ustawić nawet w mieszkaniu w bloku.

Artykuł partnera

Kategorie: Dom,

Komentarze (0)